FSM'de trafik gündüz tıkandı, gece durdu

Bakım onarım çalışamaları süren FSM'de bir şeridin daha kapatılması ile trafik durdu, vatandaşlar saatlerce çile çekti

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 18 Haziran'dan bu yana devam eden bakım çalışmaları trafiği felç ediyor. Yaz ayına rağmen kilometrelerce araç kuyruğunun oluştuğu köprüde saatlerce bekleyen vatandaşlar dün de zor anlar yaşadı. FSM'de bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle günlerdir devam eden trafik yoğunluğu vatandaşları adeta çıldırttı. Bir şeridin daha kapatılması trafiği gündüz tıkarken, gece de tamamen durdurdu. Trafik sıkışıklığı daha da artınca, gişelerden sonra dubalarla ayrılan boş alanda bazı sürücüler futbol oynadı. Bu durum hem Anadolu Yakası istikameti hem de Avrupa Yakası istikametinde trafiği içinden çıkılmaz hale getirdi. Trafikte sıkışan bazı sürücüler de köprü üzerinde futbol maçı yapmaya başladı. Dakikalarca top koşturan sürücüler, trafiğin normalleşmesini bekledi. Bu ilginç görüntüler trafik kameralarınca kaydedildi.

'ÇEKİLMEZ OLDU'
Bunaltıcı sıcakta saatlerce yolun açılmasını bekleyen vatandaşlardan bazıları da dans ederek, ilginç görüntüler sergiledi. Yiyecek, içecek veya tuvalet ihtiyacını gidermek için ayrıldıkları araçları bulmakta zorlananlar ise yetkililere tepki gösterdi. İndiği arabasını bulamayan bir kadın 6 saattir yolda olduklarını belirterek, "Uçağı kaçıralı 3 saat oldu. Ama biz hala köprüyü geçemedik. Geri dönemiyoruz, ilerliyemiyoruz. Saatlerdir yoldayız, insani ihtiyaçlarımızı dahi gideremiyoruz. Özellikle biz kadınlar için daha da çekilmez oluyor yolculuk"dedi. Bazı vatandaşlar da araçlarının plakalarını örtüp turnikelerden geçerken, polis telsizlerinden ise turnikelerde görevli polislerin kapalı plakalı araçları yakın takibe almaları için anons geçildiği duyuldu.

OTOBÜSLER DE ETKİLENDİ
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki yoğunluk şehirlerarası otobüsleri de etkiledi. Anadolu yakasına geçmek için bu köprüyü kullanan otobüsler trafik sıkışıklığına yakalanınca Ataşehir'deki terminallerine zamanında gidemedi. Bu nedenle terminaldeki yolcular uzun süre yolun açılıp otobüslerin gelmesini bekledi.

BİZE ULAŞIN