Kızını boğarak öldüren anne intihara kalkıştı

Fatih'te bir otelde kızını boğarak öldürdükten sonra intihara kalkışan kadın, hastanede tedavi altına alındı.

  • İHA
  • Yaşam
  • Çarşamba 11.07.2012 17:19

Olay, Fatih Alemdağ Mahallesi Yerebatan Caddesi üzerinde bulunan bir otelde meydana geldi. İddiaya göre, 17 Nisan 2012 tarihinde eşinden boşanan Nur Ş., kızı Tansa Su Y. ile birlikte 10 Temmuz akşamı otele gelerek bir oda kiraladı. Otel çalışanları, gece saat 05.30 sularında havalandırma boşluğunda yerde yatan bir kadın olduğunu fark etti. Yerde yatan kadının önceki akşam otele gelerek oda kiralayan Nur Ş. olduğu tespit edildi. Kanlar içinde yerde yatan Nur Ş., olay yerine gelen sağlık görevlileri tarafından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Nur Ş. ile kızının kaldığı odanın camının açık olduğunu fark eden polis ve otel çalışanları odaya çıktı. Oda kapısının kapalı olması ve içerden ses gelmemesi üzerine otel çalışanları ve polis, kapıyı açarak içeri girdi. İçeriye giren polis ekipleri ve otel çalışanları, Nur Ş.'nin 4 yaşındaki kızı Tansa Su Y.nin cansız bedeniyle karşılaştı.

Tansa Su Y.'yi başına havlu geçirilmiş vaziyette bulan ekipler, yaptıkları incelemeler sonucunda ilaçlar buldu. Otel odasında ayrıca bir fişin üzerine yazılmış telefon numarası bulundu. Fiş üzerinde yazılı bulunan telefon numarasına ulaşamayan ekipler, numaranın Nur Ş.'nin eski eşi Ayhan Y.'ye ait olabileceği üzerinde dururken, Nur Ş.'nin 3 ay önce boşandığı Ayhan Y. gözaltına alındı.

Küçük kızın cesedi ölüm sebebinin belirlenmesi için İstanbul Adli Tip Kurumu'na kaldırılırken, intihara kalkışan anne Nur Ş.'nin ise tedavisinin sürdüğü belirtildi. Polis olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

BİZE ULAŞIN