Otobüs uçuruma yuvarlandı: 5 ölü

Erzurum'da virajı alamayan bir yolcu otobüsü, köprüden dereye uçtu. Kazada 5 kişi hayatını kaybetti, 44 kişi yaralandı.

Ardahan'dan Ankara'ya giden R.K. yönetimindeki 75 AT 961 plakalı yolcu otobüsü, Ardahan-Erzurum karayolunun Tortum ilçesi Aksukapı mevkiinde virajı alamadı ve köprüden dereye uçtu. Kazada 5 kişi hayatını kaybetti, 44 kişi yaralandı. Kaza mahalline çok sayıda ambulans ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılardan bazıları, ambulans helikopterle Erzurum il merkezindeki hastanelere götürüldü.

KAZA YERİNDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

İl Sağlık Müdürü Dr. Doç. Dr. Serhat Vançelik, Erzurum Sağlık Müdürlüğü olarak 15 ambulans, 1 hava ambulans ve 5 kişilik UMKE ekibi ile yaralılara müdahale edildiğini söyledi.

Öte yandan, kazada hayatını kaybedenlerden üç kişinin Ramazan Tok, Mehmet Karatepe ve Kırgız asıllı Ahmedi Veliyev olduğu belirlendi. Yaralıların tedavilerine devam edilirken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

KAZA SONRASI OTOBÜSTE CAN PAZARI

Erzurum'un Tortum ilçesinde köprüden dereye yuvarlanan yolcu otobüsünün altında kalan yolcuları kurtarmak için sağlık görevlileri ve vatandaşlar yoğun çaba harcadı.

Bugün akşam saatlerinde Tortum ilçe merkezine yaklaşık 12 kilometre mesafedeki Aksu Kapı mevkiinde meydana gelen kazada, köprü bariyerlerini aşan bir yolcu otobüsü dereye uçtu. Kazada 5 kişi hayatını kaybetti, 44 kişi yaralandı. Kazada bazı yolcular, yolcu otobüsünün altında kaldı. Sağlık görevlileri ve vatandaşlar, aracın içinde ve altında kalan yolcuları kurtarmak için seferber oldu.

Kurtarılan yaralılar, ambulanslarla Erzurum'daki çeşitli hastanelere kaldırıldı.
BİZE ULAŞIN