Ramazan Dede'ye mikrocerrahiyle bilek

Diyarbakır'da, kolunu patoz makinesine kaptıran 60 torun sahibi Ramazan Yıldız'ın kopan bileği, Dicle Üniversitesi Hastanesi'nde mikrocerrahi yöntemiyle yerine dikildi

Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Hastaneleri'nde uygulanmaya başlanan mikrocerrahi ameliyatı sayesinde, 17 çocuk ve 60 torun sahibi Ramazan dedenin kopan bileği başka bir ile götürülmeye gerek duyulmadan yerine dikildi. Hani ilçesine bağlı Uzunlar köyünde oturan Ramazan Yıldız (77), tarlasında saman yapmak için buğday saplarını elleriyle patoz makinesine attığı sırada, gömleğini patoza kaptırdı. Bir anda kolunu da içine çeken patoz, Ramazan dedenin sağ kolunu bileğinden kopardı.

8 SAATLİK OPERASYONLA DİKİLDİ

Tarlada çalışan yakınları tarafından ambulansla hastaneye Yıldız, mikrocerrahi ünitesinde hemen ameliyata alındı. Yrd. Doç.Dr. Mustafa Durgun başkanlığında ameliyat ekibi tarafından 8 saat süren operasyonla, Yıldız'ın kopan bileği başarıyla yerine dikildi. Mustafa Durgun "Özel hastanelerde bu tip ameliyatlar 15-75 bin TL gibi fahiş fiyatlara yapılıyor. Ancak hastanelerimizde ve birimimizde sosyal güvencesi olan hastalarımızdan beş kuruş para almadan bu tür ameliyatlar artık yapılmaya başlandı" dedi.

NAZIM AMCA O KADAR ŞANSLI DEĞİLDİ

Konya'nın Beyşehir ilçesinde elini biçerdövere kaptıran Nazım Şanal (62) ise Ramazan Dede kadar şanslı değildi. Elini biçerdövere kaptıran Şanal, kaldırıldığı Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hemen ameliyata alındı. Ancak kopan sağ el çok ezildiği için yerine dikmek mümkün olmadı.
BİZE ULAŞIN