25 bin lira bulursa görecek

Mersin'in Silifke ilçesinde, 10 yıl önce yakalandığı şeker hastalığı nedeniyle görme yeteneğini kaybeden 33 yaşındaki Ramazan Uzun'un tedavi edilebilmesi için gereken 25 bin TL'yi toplamak amacıyla yardım kampanyası başlatıldı.

  • AA
  • Yaşam
  • Perşembe 12.07.2012 13:23

Gözleri görmediği için işini bırakmak zorunda kalan Uzun, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 10 yıl önce insülin eksikliğine bağlı şeker hastalığına yakalandığını söyledi. Bu hastalığa bağlı olarak zamanla önce sol gözündeki görme yeteneğinin kaybolduğunu anlatan Uzun, ''İlerleyen süreçte sağ gözümdeki görme yeteneği de yok oldu'' dedi. Görmediği için 20 yıldır yaptığı ayakkabı tamirciliğini bırakmak zorunda kaldığını ifade eden Uzun, şöyle konuştu:

''Silifke Devlet Hastanesi ile Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde muayene oldum. Fakat görebileceğimin garantisini vermediler. Bunu üzerine Ankara Numune Hastanesi'ne gittim. Orada da ameliyat olsam bile sol gözümün görmeyeceğini, sağ gözüm için de görme garantisi olmadığını söylediler. Son olarak Bursa'da özel bir hastanedeki göz doktoruna muayene oldum. O da ameliyat olabileceğimi ve iki gözümün de görebileceğini söyledi. Ancak 25 bin lira tedavi masrafı gerekiyormuş.''

Uzun, maddi durumunun bu tedaviyi karşılamaya yetmediğini, bunun üzerine Silifke Kaymakamlığı'na başvurduklarını ve yardım kampanyası için izin aldıklarını belirterek, ''Kaymakamlığın verdiği izinle Silifke'de makbuz karşılığında yardım toplamaya başladık. Gözlerimin yeniden görecek olması beni umutlandırdı. Tekrar görebilmek için hayırseverlerin desteğine ihtiyacım var'' diye konuştu. Ağabey Murat Uzun da (36), 6 kardeş olduklarını ve maddi imkanları olmadığı için kardeşlerine yardım edemediklerini söyledi.

Kardeşinin bir an önce ameliyat olması gerektiğini ifade eden ağabey Uzun, ''Doktorlar, şeker hastalığının süresi arttıkça gözde hasar yapma riskinin de arttığını söyledi. Bu nedenle zamana karşı bir yarış içerisindeyiz. Umarım hayırseverler destek verir ve kardeşim yeniden görmeye başlar'' dedi.

BİZE ULAŞIN