Annenin 'bizi mahvettin' cinneti

Dört yaşındaki kızını zehirledikten sonra boğan Nur Şahin, boşandığı kocasına "Beni de çocuğumuzu da perişan ettin" yazılı not bırakıp, kaldığı otelden atlayarak ağır yaralandı

İstanbul Fatih Alemdağ Mahallesi Yerebatan Caddesi üzerindeki bir otelde 4 yaşındaki kızıyla kalan Nur Şahin, önceki gün otel odasında kızı Tanya Su Yılmaz'ı ilaçlarla zehirleyip havlu ile boğduktan sonra üçüncü kattan aşağıya atladı. İddiaya göre üç ay önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşi Ayhan Yılmaz'dan boşanan 32 yaşındaki Nur Şahin, 4 yaşındaki kızı Tanya Su ile birlikte iki gün önce otelde geceliği 250 euro olan bir oda tuttu. Ancak otel görevlileri, önceki gün 05.30 sıralarında otelin havalandırma boşluğunda Nur Şahin'i yerde yaralı olarak buldu.

'KIZI VERECEĞİMİ Mİ SANDIN?'
Odanın camının açık olduğunu gören görevliler hemen odaya çıktı. Ancak odanın kapısı kilitliydi. Kapının polis nezaretinde açılmasıyla, Tanya Su'nun, kafasına havlu geçirilmiş ve ağzından köpükler gelmiş şekilde yatağın üstünde sırt üstü yattığı görüldü. Küçük çocuğun yanında çok sayıda ilaç kutusu ve haplar ile bir adet açılmış meyve suyu ve bir bardak süt bulundu. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Nur Şahin'in hayati tehlikesinin bulunduğu ve felç riski taşıdığı öğrenildi. Polis, otel odasında Şahin'in eski eşi Yılmaz için yazdığı notu buldu. Notta "Kızı sana vereceğimi mi zannettin? Beni de çocuğumuzu da perişan ettin" yazıyordu. Beşiktaş'ta bir bar işlettiği öğrenilen Baba Ayhan Yılmaz, ifadesine başvurulmak üzere Polis Merkezi'ne götürüldü.

BİZE ULAŞIN