Şahnaz Çakıralp hakim karşısına çıktı

Oyuncu Şahnaz Çakıralp'in, boşanmak üzere olduğu eşi Prof. Dr. Mehmet Murat Öncel'i nafaka ve tazminat nedeniyle tehdit ve hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davanın görülmesine başlandı. Sanıkların, eşi Çakıralp ile çekilmiş uygunsuz görüntülerini servis etmekle de tehdit ettiklerini belirten Öncel, Çakıralp ve diğer sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi.

  • CİHAN
  • Yaşam
  • Perşembe 12.07.2012 13:28
İstanbul 4. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, şikayetçi Murat Öncel ile sanık Şahnaz Çakıralp katıldı. Çakıralp savunmasında, "Eşim Murat'a yüz yüze veya telefonla hakaret etmedim. Öldüreceğim diyerek tehdit etmedim. Suçsuzum beraatımı istiyorum." dedi.

Çakıralp, diğer sanık Ali Dönmez'in ilk avukatı Bozkurt Nuhoğlu'nun yanında yardımcı olarak çalıştığını, Dönmez'in eşine karşı işlediği fiillerden haberi olmadığı gibi, ilgilenmediğini de ifade etti.

Şikayetçi Murat Öncel ise Şahnaz Çakıralp'in kendisini tehdit ettiğini ve hakarette bulunduğunu söyledi. Öncel, diğer sanık Ali Dönmez'i tanımadığını, ancak bir gün avukat Bozkurt Nuhoğlu ile yanına gelerek eşinin kendisinden boşanmak istediğini, bunun bir bedeli olduğunu, Şahnaz'ın talimatıyla geldiklerini ve 10 milyon lira istediğini söylediklerini anlattı.

Öncel, "Bana '10 milyon lirayı vermezsen şimdiye kadar sizleri gazetelere rezil ettik. Bundan sonra da rezil ederiz. Eğer vermezseniz hayatınız tehlikede, bundan sonra başınıza geleceklerden biz sorumlu değiliz' dediler. Daha sonra Ali muayenehaneme geldi. Bana, 'Ben ağır cezada yargılandım. 12 Eylül devrinden geliyorum. Teşkilatçıyım. Şahnaz hanımın talimatıyla geliyorum. Bu istediğimizi yerine getirmezseniz hayatınız tehlikede' dedi. Ayrıca Şahnaz ile benim özel olarak çekilmiş birtakım uygunsuz görüntülerim olduğunu söyledi. 'Bunları piyasaya sürebiliriz' dedi. Daha sonra telefonla da aradı ve tehdit etti. Her iki sanıktan şikayetçiyim, uzlaşmak istemiyorum." diye konuştu.

Bu arada Şahnaz Çakıralp'in duruşma boyunca Mehmet Murat Öncel'e bakarak gülmesi dikkat çekti. Mahkeme, sanık Ali Dönmez'e davetiye çıkarılması için ertelendi.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şikayetçi Mehmet Murat Öncel ile Şahnaz Çakıralp'in resmi nikahlı oldukları, ancak evlilik yaşamları iyi gitmediği için ayrı yaşamaya başladıkları ifade edildi. Çakıralp'in, Öncelİin özel eşyalarını evden atar gibi kapı önüne bıraktığı, bu nedenle Öncel'in evden ayrıldığı, daha sonra Çakıralp'in Öncel'in yüzüne ve telefonda hakaretlerde bulunduğu ileri sürüldü. İddianameye göre Çakıralp'in, 27 Ocak 2012'de Öncel'e çevresinin geniş olduğunu, adamlarının bulunduğunu ve kendisini öldüreceğini söylediği belirtildi. Çakıralp'in avukatının yardımcısı Ali Dönmez'in ise Öncel'e telefon ederek istenilen nafaka ve tazminatı vermezse kendisini öldüreceğini söyleyerek tehdit ettiği anlatıldı.
BİZE ULAŞIN