FSM'de 'olağanüstü' tedbirler

Onarım çalışmaları süren Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki yığılmalar nedeniyle gişe sayısı artırılırken, köprünün her iki tarafına mobil büfe ve WC'ler konulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, FSM Köprüsü'nde devam eden bakım çalışması nedeniyle oluşturulan kriz masası, dün yaptığı toplantıda trafik sıkışıklığını önlemek için ek tedbirler alınmasını kararlaştırdı. Başkan Kadir Topbaş'ın hemen uygulamaya geçilmesi talimatı verdiği belirtilen açıklamaya göre, ek önlemler şunlar:
FSM Köprüsü'nde gişe alanındaki yığılmaların engellenmesi ve şerit disiplininin sağlanabilmesi için köprüdeki aktif şerit sayısı dikkate alınarak 6 gişeden araç geçişine izin verilmesi.
Şehirlerarası yolcu otobüslerinin 24.00- 05.00 saatleri arasında Boğaziçi Köprüsü'nden de geçmelerine izin verilmesi.
Hafriyat kamyonlarının FSM Köprüsü'nü sadece 24.00-05.00 saatlerinde kullanmaları.
Çalışmalar sırasında trafik denetim elemanları ve mobil ekiplerle denetimlerin artırılması.
FSM Köprüsü Avrupa ve Anadolu girişlerinde ambulans, çekici, itfaiye araçlarının bulundurulması.
FSM Köprüsü Avrupa ve Anadolu girişlerine mobil büfe ve WC konulması, İBB zabıta ekiplerince kontrol edilmesi.
Küçüksu-İstinye arası denizden yolcu taşıması yapılması ve İETT otobüsleri ile bu taşımacılığın desteklenmesi.
24 saat izlenen yol durumu ile ilgili bilgilendirmelerin yapılmasına ve araçların uygun güzergahlara yönlendirilmesinin sağlanması.

SİRKECİ-HAREM'DE 24 SAAT HİZMET
Sirkeci-Harem hattındaki arabalı vapurlar, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki bakım çalışması bitene kadar bu sabahtan itibaren 24 saat hizmet verecek. İDO'dan yapılan açıklamada, ayrıca Avrupa yakası ile Anadolu yakası arasındaki deniz otobüslerinin seferlerini de saat 24.00'e kadar sürdüreceği bildirildi.
BİZE ULAŞIN