Hafta sonu kavrulacağız!

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere, hafta sonu etkili olacak olan Afrika sıcakları nedeniyle hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Artan sıcaklıkla birlikte yükselen nem, bunaltıcı bir havanın etkili olmasına neden olacak. Hava sıcaklığı gölgede 40 dereceyi bulacak. Yetkililer bu nedenle; hasta, yaşlı, hamile ve çocukların 10.00-16.00 saatleri arasında dışarı çıkmamaları uyarısında bulundu.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kastamonu, Çankırı, Kars ve Ardahan ile Ankara'nın kuzeydoğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Tüm yurtta artmaya devam edecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI: Hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edildiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

MARMARA: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinden sonra Edirne ile öğle saatlerinde Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde Kuzey Ege'nin iç kesimleri parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çankırı ile Ankara'nın kuzeydoğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kastamonu çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla Doğu Karadeniz'in parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BİZE ULAŞIN