Aldatma notu bırakan kadının cesedi bulundu

Kocasını aldattığına ve intihar edeceğine dair not bırakan Zeynep Öksüm'ün cesedi Fethiye Kalesi'nin dibinde bulundu. Cinayet ihtimali değerlendiriliyor

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir otelde aşçılık yapan 29 yaşındaki Durmuş Öksüm önceki gün eşi tarafından yazıldığını söylediği "Seni aldattım, çok pişmanım, kendimi öldüreceğim" yazılı bir notla karakola giderek, 27 yaşındaki eşi Zeynep Öksüm'ün kaybolduğunu söyledi.

EŞİ İNTERNETİ KAPATTIRDI

Birkaç gün önce kendisini aldattığından şüphelendiği eşinin Facebook'ta ve cep telefonunda başka erkeklerle mesajlaştığını anladığını öne süren Durmuş Öksüm, bu yüzden eşiyle tartıştığını, cep telefonunu elinden aldığını ve internet bağlantısını iptal ettirdiğini anlattı. Tartışma nedeniyle 6 yaşındaki oğlunu kayınvalidesine bırakan eşinin önceki gün öğle saatlerinde kendisini aradığını ve "Seni biriyle tanıştıracağım, eve gelir misin?" dediğini söyleyen Durmuş Öksüm, eve gittiğinde "Seni aldattım, çok pişmanım, kendimi öldüreceğim" yazılı not bulunca karakola başvurduğunu söyledi. Polis her yerde genç kadını aramaya başlarken, akşam saatlerinde Fethiye Kalesi'nin hemen altında bulunan çamların arasında bir kadın cesedi bulunduğu ihbarı geldi. Bu ihbar üzerine olay yerine giden polisler, Zeynep Öksüm'ün cesediyle karşılaştı. Sırtında ve alnında darbe izleri olduğu belirlenen genç kadının ayakkabılarını da çıkardığı, ayrıca cesedin yanında bir de şarap şişesi bulunduğu öğrenildi. Kaleden atlayarak intihar etmiş olabileceği düşünülen genç kadının, öldürülmüş olabileceğini de göz önüne alan polis, Durmuş Öksüm'ü gözaltına aldı. El yazısı örneği nottaki el yazısıyla karşılaştırılan Durmuş Öksüm, eşinin cesedini teşhis ettikten sonra serbest bırakıldı. Zeynep Öksüm'ün cesedi, otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

BİZE ULAŞIN