Kapıcılar Kralı filmi gerçek oldu

"Kapıcılar Kralı" filminin bir benzeri Eskişehir'de yaşandı. 24 yıl bir sitede kapıcılık yaptığı sırada yöneticiye kızan bir kişi, yıllar sonra aynı siteye yönetici olmayı başardı.

  • İHA
  • Yaşam
  • Cumartesi 14.07.2012 17:03

Hasan Kurt, Seyitgazi ilçesi Karaören Köyü'nden yıllar önce iş bulmak için geldiği Eskişehir'de Yenikent Sitesi'nde bir apartmanda kapıcı olarak iş buldu ve çalışmaya başladı. Kurt'un bu çalışması ise 24 yıl sürdü.

Kurt kapıcılık görevi sürecinde ki yaşadıklarını şöyle anlattı, "Zaman zaman zaman anlaşamadığım yöneticilerle çalıştım. 20 yıl önceydi. O zamanlar yönetici olan birisi ne yapsam ne etsem hiç memnun değildi. İkide bir beni görevden almak istiyordu. İnsan olarak elbette kızdım o zamanlar. Ancak şu an kızgın falan değilim. Demek ki derler ya, kötü komşu insanı mal sahibi yaparmış. O gün ona dedim ki' göreceksin gün gelecek ben de bu binalardan ev alacağım ve gene göreceksin ki, ben bir gün bu siteye başkan olacağım'. demiştim. Benim yaşamım aynı Kemal Sunal filmlerindeki gibi oldu işte. 10 yıl önce bu siteden ev aldım. Siteyi karış karış bilirim. Her metrekaresinde emeğim var bu sitenin. Bu yıl yapılan seçimde arkadaşlarım sağolsunlar beni bu 6 apartmanın bulunduğu sitenin başkanı yaptılar. Allah beni utandırmadı. Çok çalıştım. Tatillerde bile amelelik yaptım. Bu güne geldim çok şükür'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN