Meteorolojiden çok önemli uyarı

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre, bugünden itibaren hava sıcaklığı mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredecek. Hava sıcaklığının gölgede 40 derecelere çıkması bekleniyor. Yetkililer; hasta, yaşlı, hamile ve çocukları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yapılan son değerlendirmelere göre; öğle saatlerinden itibaren Rize, Bayburt, Artvin, Ardahan, Kars, Erzurum ve Ağrı ile Iğdır çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Artmaya devam edeceği, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İstanbul'da hava sıcaklığı artmaya devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, bölge genelinde hava sıcaklığının, mevsim normallerinin 4-6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Bugün İstanbul'da tahmin edilen en yüksek hava sıcaklığı 35, yarın ise 36 derece olacak. Ayrıca rüzgarın da kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Öte yandan, meteoroloji, sıcak hava nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililer ve vatandaşların, dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

METEOROLOJİDEN UYARILAR

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI:
Hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edildiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Güney Marmara yüksek sıcaklık ve nem kıskacında

Güney Marmara'da, cumartesiden itibaren 5 gün boyunca, geçmiş yıllarda gerçekleşen ortalamaların üzerinde sıcaklıklar bekleniyor.

Bölgede yüzde 96'ları bulacağı tahmin edilen yüksek nemin, ortalamaların üzerinde gerçekleşeceği bildirilen sıcaklıkların, hissedilen sıcaklığı daha da artıracağı öngörülüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerinden derlenen bilgilere göre, Bursa'da, son günlerde sürekli artış gösteren hava sıcaklığı, pazar ve pazartesi günü 37 derece ile en yüksek seviyesine ulaşacak, pazartesiden itibaren birkaç derece azalacak.
Geçmişte gerçekleşen ortalamaların üzerinde olduğu belirtilen bu sıcaklıkların etkisi, salı günü yüzde 78, çarşamba günü de yüzde 80'ini bulacak nem yüzünden daha da artacak.

Balıkesir'de yüzde 94, Yalova'da yüzde 96 nem

Güney Marmara'da, en yüksek sıcaklık 39 derece ile pazartesi günü Balıkesir'de yaşanacak. Balıkesir'de en yüksek sıcaklıklar cumartesi 37, pazar 38, salı 33, çarşamba günü de 35 derece olarak gerçekleşecek. İl genelinde nem oranı ise 5 gün süresince çok yüksek seyredecek. En yüksek nem oranı yüzde 94 ile cumartesi beklenirken, bu oran pazar yüzde 82, pazartesi yüzde 72, salı yüzde 89 ve çarşamba yüzde 73 olacak.
Yalova'da en yüksek sıcaklıklar, pazar ve pazartesi günleri 34 derece olacak. Güney Marmara'nın en yüksek nem oranı ise yüzde 96 ile salı günü Yalova'da bekleniyor. Kentte nem oranının, cumartesi yüzde 81, pazar yüzde 78, pazartesi yüzde 74, çarşamba günü de yüzde 78 seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Çanakkale'de ise en yüksek sıcaklık 37 derece ile pazartesi, en yüksek nem de yüzde 82 ile cumartesi günü görülecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu açık geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusunun parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Rize, Bayburt ve Artvin çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeydoğusunun parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Kars, Ardahan, Erzurum, Iğdır ve Ağrı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN