'Aynı kardeşim gibi kokuyor'

Türkiye'nin ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar dün kendisine yüzü bağışlanan Ahmet Kaya'nın Uşak'taki ailesini ziyaret etti. Kaya'nın ablası Fadime Çil "O ailenin bir parçası" dedi

  • Yaşam
  • Pazar 15.07.2012
Uşak'ta yapılan bağışlarla Türkiye'nin ilk ve dördüncü yüz nakilini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ile ilk yüz naklinin yapıldığı Uğur Acar, bir konferansa katılmak üzere Uşak'a geldi. Uğur Acar, konferans öncesinde, Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi Koordinasyon Birimi Sorumlusu Nilgün Keçecioğlu ile bağışlanan yüzünü taşıdığı Ahmet Kaya'nın ailesini ziyaret etti. Acar, eve gelişinde Ahmet Kaya'nın ablası Fadime Çil'in elini öptü. Fadime Çil de, Uğur Acar'a sarılarak karşılık verdi.Uğur Acar'ı kardeşiymiş gibi öpüp koklayan abla Çil, ziyaret dolayısıyla çok duygulu olduğunu dile getirerek, "Kardeşim Ahmet'i en son morgda öpüp koklamıştım. Aynı onun gibi kokuyor. Şimdi Uğur'u öperken aynı sıcaklığı aldım. O da bu ailenin bir parçası" dedi.

"DUYGULANDIM"
Uğur Acar da tarifi imkansız duygular içinde olduğunu ifade ederek, "Karşılamaları ve davranışları beni çok duygulandırdı. Onların hislerini anlamaya çalışıyorum. diye konuştu. Keçecioğlu ise şunları söyledi: "Uğur, eskiden sokağa çıkamıyordu. Çünkü onu gören çocuklar Uğur'dan korkuyordu. Şimdi görüyorsunuz ki, bu odadaki herkes Uğur'un yüzüne mutlulukla bakıyor."

Ferhat BAL / UŞAK

BİZE ULAŞIN