Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Sıcaklık, yurt genelinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyrederken, çöl sıcakları Pazar ve Pazartesi günleri etkili olacak. Sıcaklıklar güney ve güneydoğuda yer yer 40 dereceyi aşacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, öğle saatlerinden sonra Artvin, Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı ve Van çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının artmaya devam edeceği, ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI
Hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edildiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Bugün (Pazar) Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilğililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Az bulutlu açık geçeceği tahmin ediliyor.

EGE Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ Az bulutlu ve açık, zamanla doğusunun parçalı ve yer yer çok bulutlu Artvin çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU Parçalı zamanla kuzeydoğusunun çok bulutlu, bugün (Pazar) öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı ve Van çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar: güneydoğusunda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.Rüzgar: Bugün (Pazar) doğusunda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.BİZE ULAŞIN