Kayıp turistin cesedi bulundu

Alara Çayı'nda rafting yaparken bindiği botun alabora olması sonucu suya düşerek kaybolan Alman turist Kerstin Kramer'in cesedi, olay yerinden 4 kilometre uzaklıkta bulundu. Ceset, rafting yaparken alabora aynı botla Alarahan önüne getirildi.

ÇALIŞMALAR 12 GÜN SÜRDÜ
Alanya'nın Okurcalar beldesi, Alara Çayı, Kocadöllük mevkiinde rafting yaparken botunun alabora olması sonucu 8 kişilik gruptan akıntıya kapılarak kaybolan Alman turist Kerstin Kramer'i (50) arama çalışmaları sonuç verdi. Arama kurtarma ekipleri ve jandarma tarafından 12 gündür aralıksız aranan Kramer'in cesedi, olay yerinden 4 kilometre uzaklıktaki kayalıkların olduğu bölgede su yüzünde bulundu.

AYNI BOTLA GETİRİLDİ
Rafting yapan tur şirketi elemanları tarafından bulunan ceset çürüdüğü için bota alınamadı. Bunun üzerine ceset, Concordia Cenaze Hizmetleri ekibi tarafından ceset torbasına konularak Alara Çayın'dan alındı. Rafting yaptığı botla getirelen Kramer'in cesedi, olay yerinde Alanya nöbetçi savcısının yaptığı incelemenin ardından otopsisi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderilecek.
Concondia Cenaze Hizmetlerdi sabihi Hatice Dolphijn, zorlu bir süreçten sonra cesede ulaştıklarını söyleyerek, "Cesetin bulunduğu bölgeye gitmek için önce dağdan aşağıya indik ve bota bindik. 4 kilometrelik bir yolculuğun ardından cesedi yüzü koyun ve dala takılı vaziyette bulduk. Çürümş ve kokmuştu. Ceset parçalanmasın diye büyük bir dikkatle alarak ceset torbasına koyduk. Ardından torbayı bota çıkarttık" dedi.
BİZE ULAŞIN