Manavgat'ta korkutan yangın

Antalya'nın Manavgat ilçesinde sazlık alanda çıkan yangının, evlerin bulduğu yere kadar ilerlemesi, vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı.

Edinilen bilgiye göre, bugün öğle saatlerinde Manavgat'ın Ulualan mevkiinde çocukların ateşle oynarken sazlıkları tutuşturması sonucu çıktığı iddia edilen yangın, paniğe neden oldu. Vatandaşlar itfaiye ekiplerinin geç geldiğini iddia ederek, yangına kendi imkanlarıyla müdahale etmeye çalıştı. Manavgat Belediyesi İtfaiye ekipleri, yangın bölgesine gelerek yangını söndürmeye çalıştı. Yangın sırasında vatandaşlar, bahçede kapalı bir alanda bulunan hayvanlarını da can havliyle uzaklaştırdı. Yangın bölgesine tek ekiple gelen itfaiyenin, yangına müdahale etmekte zorlandığı gözüktü. Vatandaşlar, yangın için itfaiyenin tek araçla gelmesine isyan etti. Yangını söndürmeye çalışan bir vatandaş, itfaiyenin geç kalabileceğini ama hazırlıklı olunması gerektiğini ifade etti. Yangın sırasında bir ambulans da acil bir durum için bekletildi.

Yangın, itfaiye ekiplerinin ve vatandaşların uzun uğraşları sonucunda kontrol altına alınabildi. Yangında maddi hasar meydana gelirken, can kaybı yaşanmadı.
BİZE ULAŞIN