Metrobüs yolu çöktü

Avcılar'da D-100 karayolu üzerindeki metrobüs bağlantı yolu, söküm işlemleri sırasında çöktü. Köprünün beton bloklarının düşmesi sonucu 1 işçi öldü, 2 işçi yaralandı.

E-5 Karayolu üzerinde yapımı devam eden Avcılar-Beylikdüzü metrobüs hattının Avcılar'daki bağlantı yolu köprüsünün söküm işlemleri sırasında, sökülen beton bloklar, işçilerin üzerine düştü. Beton blokların altında kalan Yakup Kavak olay yerinde hayatını kaybetti. İşçilerden Hasan Güney (41) ve Adem Yıldırım (42) yaralandı.

Yaralılar, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken, vinç yardımıyla beton blokların altından çıkarılan Kavak'ın cesedi incelemenin ardından morga götürüldü.

Kaza sebebiyle uzun araç kuyrukları oluşan E-5 karayolunda, metrobüs seferlerinin durduğu ve vatandaşların metrobüs yolundan yürüdüğü gözlendi. Bu arada, yarın Beylikdüzü-Söğütlüçeşme metrobüs yolculu deneme seferlerinin yapılacağı bildirilmişti.

Vinçle üst geçidi taşıma sırasında yaşanan göçükte ayrıca büyük bir facianın eşiğinden dönüldü. Tam o sırada geçmek üzere olan bir metrobüste göçüğün altında kalmaktan son anda kurtuldu. Metrobüste bulunan yolcular, "Biz geçmeden kısa bir süre önce yaşandı. Çalışmanın olduğu dar alandan metrobüsleri geçiriyorlar. Çok riskli bir durum. Kaza sırasında yerde yatan yaralılar varı. Hastaneye götürüldü dedi.

TRAFİK FELÇ OLDU
5 Karayolu'nda trafik felç oldu. Saatlerce trafikte bekleyen sürücüler duruma isyan etti.

Avcılar- Beylikdüzü metrobüs hattının açılmasıyla yapılan çalışmalar sonucu, Avcılar'daki metrobüs manevra yolu, söküm işlemleri sırasında çöktü. Köprünün çökmesiyle bölgede trafik felç oldu. E-5 Karayolu ve yan yolları kullanan sürücüler, saatlerce trafikte bekleyince duruma isyan etti.

Saatlerdir trafikte olduğunu söyleyen bir sürücü, 'İki saattir trafikteyiz. Hala gideceğimiz yere ulaşamadık' dedi. Doğan Bilican isimli sürücü ise, '40 dakikadır yollardayız. Mimaroba'ya gidecektik' şeklinde konuştu. Balıkçı Serhat Çağdaş da balıklarının arabada bozulacağını belirterek, 'Pazara gidemiyoruz. Balıklarımız arabada pişti. Pazara akşama ancak gideriz herhalde' dedi.

İŞTE SANİYE SANİYE ÇÖKME ANI!

BU HALE GELDİ!

BİZE ULAŞIN