Şehidin mahallesinde düğün gerginliği

Kato Dağı'nda bir grup teröristle girilen çatışma sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Cevdet Deniz Özdemir'in Gaziantep'teki baba ocağına ateş düştü.

Evin yakınında düzenlenen düğün töreninin bitirilmemesi ve havai fişek gösterisi yapılması gerginliğe sebep oldu. İki taraf arasında kısa süreli yaşanan kavga sonrasında polis bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

Türkmenler Mahallesi Salih Tanış Caddesi üzerinde şehit Özdemir'in cenazesini bekleyen yakınları, evin 50 metre yakınında bulunan Emine Uslusoy İlköğretim Okulu bahçesinde düğün töreni düzenlenmesi ve burada da havai fişek gösterisi yapılmasına tepki gösterdi. Düğün sahipleriyle yaşanan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

Olay yerine gelen emniyet güçleri bölgede güvenlik önlemi aldı. Düğün töreni sonlandırıldı. Mahalle sakinleri ve şehidin yakınları terör örgütü PKK ve bölücübaşı Abdullah Öcalan aleyhine sloganlar attı. İki tarafın arasına barikat kuran polis de megafonla vatandaşların tahriklere kapılmamasını istedi. Bölgede güvenlik önlemleri artırıldı. Mahalle sakinleri de daha sonra polisin de uyarısıyla evlerine döndü.
BİZE ULAŞIN