İkizler çifte düğünle dünya evine girdi

Birlikte okuyup avukat olan, askerliği bile birlikte yapan ikizler Süleyman ve İsmail Güzün, birbirlerine verdikleri, aynı gün evlenme sözünü de tuttu

Denizlili gurbetçi Güzün ailesinin tek yumurta ikizleri Süleyman ve İsmail, 19 Şubat 1984'de Almanya'da 15 dakika arayla dünya geldi. İlkokuldan üniversiteye kadar aynı sırada okuyan, aynı yerde askerlik yapan, iş hayatına aynı yerde stajyerlik yaparak başlayıp birlikte avukatlık bürosu açan ikizler aynı gün evlenme sözlerini de tuttu. Kopya hayat yaşayan ikizler, aynı evi paylaşan Burcu Olgun ve Didar Budak ile dünya evine girdi. Türkiye'nin ilginç yaşam hikayesini Sabah Gazetesi'nde öğrendiği ikizlerin hayalini kurduğu çifte düğün töreni Denizli'deki Saraçoğlu Kasrı'nda yapıldı. Aileler ile yakınları ve sevenlerinin katıldığı düğün töreninde, kardeşinden 15 dakika önce doğduğu için ağabey olan Süleyman Güzün, bankacı Didar Budak ile, İsmail Güzün ise Burcu Olgun ile birlikte piste çıktı. Dansla başlayan düğün, oyun havası ile devam etti. Gece boyunca pistten hiç inmeyen ikizler ve eşleri, unutulmaz anlarının sevincini yakınları ile paylaştı. İkizlerden ağabey Süleyman Güzün, kardeşi ile doğdukları günden beri bir an olsun ayrılmadıklarını belirterek, en mutlu günlerinde de birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

EŞLERİ DE EV ARKADAŞI
İsmail ile ilköğretim, lise, üniversite ve askerlik dahil hiç ayrılmadıklarını, bunun kendileri için yazılmış bir kader olduğunu düşündüklerini kaydeden Süleyman Güzün, "Önce, hukuk fakültesini bitirdikten sonra hayalimizi kurduğumuz avukatlık bürosunu açtık. Daha sonra aynı gün evlenip, komşu dairelerde oturmak için birbirimize söz verdik. Bugün bu hayalimiz de gerçekleşti. Çok mutluyuz" dedi. İsmail Güzün ise ikiz kardeşi ile bundan sonra da ayrılmayacaklarını söyleyerek, "Eşim Burcu ile uzun süredir birlikteydik. Daha sonra Süleyman da Didar ile tanıştı. Geçtiğimiz yıl ise Burcu ve Didar aynı evi paylaşmaya başladı. Bugün de evleniyoruz. Birlikte çok mutlu olacağımıza inanıyorum" diye konuştu. Didar Budak da çifte düğünün kendilerini de çok mutlu ettiğini belirterek, "Eşini ikizi ile hiç karıştırdın mı?" sorusunu şöyle yanıtladı: "Bugüne kadar Burcu ve ben eşlerimizi hiç karıştırmadık. Doğrusu durumumuz çok ilginç ve farklı ama bir o kadar da güzel. Ev arkadaşımla beraber bugüne kadar hiç ayrılmayan ikizlerle evleniyoruz. Yine hep bir arada olacağız." İkizlerin babası Veli Güzün, "İnsanın çocuklarını hep bir arada görmesinden daha güzel ne olabilir. Bu bize gurur veriyor" diye konuştu. Düğünün ardından genç çiftler, aynı apartmanda oturdukları altlı üstlü dairelerinin yolunu tuttu.

HİÇ AYRILMADILAR
İlkokuldan başlayıp liseyi tamamlayana kadar aynı sınıfta ve sırada eğitim alan ikizler, daha sonra üniversite sınavında aldıkları 0,50 puan farkla Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı. Beş yıl aynı sırayı paylaşan iki avukat adayı mezuniyetten sonra Denizli'de yan yana bürolarda staj yaptı. Vatani görevleri sırasında ayrılmak zorunda kalacaklarına emin olan ikizler 335'inci kısa dönem olarak askere alındı. Ancak ikizler Kayseri 1. Komando Tugayı'nda altlı üstlü ranzalarda kendilerini buldu. Buradan Kayseri 2. Ana Bakım Merkez Komutanlığı'nda usta birliğine giden ikizler, aynı bölükte yazıcı olarak görev yaptı. Bazen kimseye fark ettirmeden birbirlerinin yerine nöbete giden ikizler geçtiğimiz yıl soyadlarını taşıyan hukuk bürosu açarak birlikte çalışmaya başladı.
BİZE ULAŞIN