Ölen işçinin ailesinden ihmal suçlaması

Avcılar'da, metrobüs dönüş rampasının çökmesi sonucu hayatını kaybeden işçi Yakup Kavak'ın kardeşi İsa Kavak, köprünün sökümü sırasında bir dizi ihmalin bulunduğunu söyledi.

Metrobüs inşaatın çalışmaları sırasında, köprünün çökmesi sonucu hayatını kaybeden işçi 47 yaşındaki Yakup Kavak'ın evine ateş düştü. Cenaze evine gelen yakınları ve komşuları, Yakup Kavak'ın ailesine başsağlığı diledi. Cenaze evinde sürekli Kur'an-ı Kerim okundu.

Cihan Haber Ajansı'na konuşan Yakup Kavak'ın kardeşi İsa Kavak, metrobüs rampası sökümü sırasında bir dizi ihmallerin bulunduğunu söyledi. Kavak, "Büyük bir firmanın böyle çalışmaması gerekiyordu. En azından yolu kapatabilirlerdi. Başka şeyler de olabilirdi. Bir arabanın üzerine de düşebilirdi. Eğer öyle bir şey olsaydı arabanın içersinde ki herkes vefat ederdi. Ağabeyim de olay yerinde düşerek vefat ediyor. Allah'tan ezilme olmamış. Sadece düşerek vefat etmiş. Bizim köylülerden biri bana telefon açtı. Köprü çökmüş diye. Bir tane vinç kullanılmış sadece. Ben olay yerine gittiğimde sadece bir tane vinç gördüm. Çalışmalarda ihmal olduğuna inanıyorum." ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN