Şemsiyesiz dışarı çıkmayın

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın kuzeyi (İstanbul, Kırklareli, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bandırma) ile Zonguldak, Bartın, Düzce ve İnebolu çevrelerinin kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİDEN UYARILAR

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI: Hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edildiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (40-60 km/s) kuvvetli esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

EGE'DE FIRTINA UYARISI: Ege Bölgesi'nde kıyı ve açıklarda etkili rüzgarın, gece fırtınaya dönüşmesi bekleniyor.

İzmir Valiliği'nin, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre yaptığı uyarıda, Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan esen olan rüzgarın, geceden itibaren kuvvetini artırarak 5-7 kuvvetinde ''fırtınamsı rüzgara'' dönmesi, açıklarda ise 6-8 kuvvetinde fırtına şeklinde esmesinin beklendiği bildirildi. Valilik, yarın geceye kadar etkili olması beklenen fırtına nedeniyle dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

5 dakikalık yağmur İstanbulluları serinletti

Sıcak bir yazın yaşandığı İstanbul'da öğle saatlerine doğru yağan 5 dakikalık yağmur vatandaşı az da olsa serinletti.

Yağışın başlamasıyla birlikte kendini dışarı atan İstanbullular, yağmurun altında yürüyerek uzun süredir bekledikleri yağmurun tadını çıkardı. Bazı vatandaşlar yağmurun altında ıslanmayı tercih ederken, bazıları da yağışta sonra sokak aralarında biriken su birikintilerine yalın ayak girerek serinlemeye çalıştı. Yağmur yine en çok çocukları sevindirdi. Sıcaktan bunalan bazı çocuklar da yağmur başlamasıyla birlikte kendini dışarı atarak oynamayı tercih etti.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey çevrelerinin (İstanbul, Kırklareli, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bandırma) kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (40-60 km/s) kuvvetli esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (40-60 km/s) kuvvetli esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu; Düzce, Zonguldak, Bartın ve İnebolu çevrelerinin kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla kıyılarının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN