Eşini çocuklarının önünde öldürdü

Fatih'te, akli dengesi yerinde olmadığı belirtilen bir kişi, eşini iki çocuğunun önünde 40 yerinden bıçaklayarak öldürdü.

Olay, gece saat 00.30 sıralarında Balat Mahallesi Esnaf Loncalı Sokak 39 numaralı apartmanın üçüncü katında meydana geldi. Eşine sürekli şiddet uygulayan Zülfikar Bakır (31), eşi Mahmure Karakule'yi (19), iki çocuğunun önüne önce sopayla dövdü.

Yakınları tarafından psikolojik rahatsızlığı olduğu söylenen katil zanlısı koca, daha sonra mutfaktan aldığı ekmek bıçağını çocuklarının gözleri önünde eşinin göğsüne ve boğazına defalarca sapladı. Aldığı 40 bıçak darbesi ile kanlar içinde yere düşen Mahmure Karakule, olay yerinde hayatını kaybetti. İhbar üzerine eve gelen polisler korkunç manzarayla karşılaştı. Cinayeti haber alan maktülün yakınları sinir krizi geçirdi.

Cinayet zanlısı koca ise olayın ardından evden çıkarak Fatih'teki Şehit Tevfik Fikret Polis Merkezi'ne teslim oldu. Emniyette ifade veren Bakır, uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve eşini kıskandığı için öldürdüğünü söyledi. Öte yandan, iki aylık hamile olduğu iddia edilen Mahmure Karakule'nin yapılan incelemeler sonucunda hamile olmadığı ortaya çıktı.

Küçük yaştaki çocuğa cinsel istismar ile hırsızlık suçlarından 5 ayrı sabıka kaydı olduğu öğrenilen koca, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan Adliyesi'ne sevk edildi. Bakır, polis merkezi çıkışında basın mensuplarının sorularını cevapsız bıraktı.

Cebinden bu fotoğraf çıktı

Eşini iki çocuğunun önünde 40 yerinden bıçaklayarak öldüren cinayet zanlısının, sultan kıyafeti içinde çektirdiği bir fotoğraf da ortaya çıktı.

BİZE ULAŞIN