Deniz keyfi kanlı bitti

Muğla'nın Dalaman İlçesi'ne bağlı Kille Koyu'na denize girmek ve piknik yapmak için giden iki aile arasında çıkan müzik sesi kavgasında bir kadın ölü, bir kadın yaralandı. Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konulan olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Atike Demirkapu 8 ve 4 yaşında olan iki erkek çocuğu ile Aydın'dan Dalaman'da bulunan annesinin yanına tatile geldi. Atike Demirkapu iki oğlu ile beraber annesi ve annesinin ikinci eşi olan üvey babası Birol Ö. ile beraber Dalaman İlçesi'ne bağlı Kille Koyu'na gezmeye gitti. Sahilde hem denize girip hem piknik yaparak eğlendikleri sırada birbirlerine yakın mesafede Hakan U. ve Sibel D.'de piknik yapıyordu. İddiaya göre Birol Ö., yan tarafta piknik yapmakta olan diğer aile reisi Hakan U.'yu arabasından gelen müzik sesini kısması için uyardı.Bu uyarıdan sonra Birol Ö. ile Hakan U. arasında tartışma başladı.

Tartışmanın ilerlemesi üzerine iddiaya göre Hakan U., Birol Ö.'ye bıçak çekti. Bunun zerine Birol U.'da arabasında bulunan av tüfeğini aldı.Üvey babasının elinde av tüfeğini gören Atike Demirkapu üvey babası Birol Ö.'ye engel olmak istedi.Bu sırada ateş alan av tüfeğinden çıkan saçmalar Atike Demirkapu'nun boynuna isabet etti. Üvey kızını vurduğunu gören Birol Ö.'nun sinirle bir el daha ateş etmesi üzerine Hakan U. ile beraber Kille Koyu'na gelen Sibel D. yaralandı.

Boynuna isabet eden saçmalar ile bir anda yere yığılan Atike Demirkapu 2 çocuğunun ve annesinin gözleri önünde olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralanan Sibel D. ise olay yerine gelen ambulans ile Dalaman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Atike Demirkapu'nun cenazesi ise Dalaman Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldıktan sonra detaylı otopsi yapılması için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Talihsiz bir şekilde üvey kızının katili olan Birol Ö. ve müzik sesi yüzünden Birol Ö.ile tartışan Hakan U. jandarma tarafından gözaltına alındı. Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konulan olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BİZE ULAŞIN