Fotoğrafını gizlice çektiği hırsızı yakalattı

"Babanın bana olan 800 TL borcuna karşılık bilgisayarı alacağım" diyerek zorla eve giren hırsızı, dikkatinin dağıldığı bir anda çektiği fotoğrafı sayesinde yakalatan 13 yaşındaki Serkan, bilgisayarını geri aldı

Konya'nın Meram ilçesi Mimar Sinan Mahallesi'nde önceki akşam saat 21.00 sıralarında, 13 yaşındaki Serkan Ertan evde yalnız olduğu sırada kapı çaldı. Ablasının işten döndüğünü sanarak kapıyı açan Serkan'ın karşılaştığı adam, çocuğa bir tokat atıp eve girerek, "Babanın bana 800 lira borcu var. Bilgisayarı alacağım" dedi. Ne yapacağını şaşıran Serkan, elinde telefonuyla korkudan donup kalırken, 24 yaşındaki İhsan Hışır, masanın üzerinde duran bilgisayar ve monitörü sökmek istedi. Bu sırada telefonu çalınca bilgisayarı bırakan hırsız, arayan arkadaşıyla konuşmaya başladı. Serkan da konuşurken dikkati dağılan hırsızın fotoğrafını çekti. Konuşması biten İhsan Hışır, fotoğrafını çekildiğinden habersiz, bilgisayarı ve monitörünü alıp evden ayrıldı. Kısa bir süre sonra Serkan'ın 18 yaşındaki ablası Bahar Ertan işten döndü. Yaşadıklarını ablasına anlatan Serkan, bilgisayarı alıp giden gencin fotoğrafını da çektiğini söyledi. Ablası da hemen polisi aradı.

BİLGİSAYARI HEMEN SATTI

Kısa süre sonra eve gelen polisler, fotoğraftan yola çıkarak, İhsan Hışır'ı birkaç saat sonra aynı mahallede yakaladı. Bilgisayarı hemen sattığı belirlenen Hışır, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından "konut dokunulmazlığını ihlal ve yağmalama" suçlarından adliyeye sevk edilirken, bilgisayar da sattığı kişiden geri alındı. Ablasıyla birlikte Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği'ne gelerek bilgisayarı teslim alan Serkan Ertan, "Evde kimse yokken o adam geldi. Babamın ona borcu olduğunu, evdeki bilgisayarı alacağını söyleyerek bana vurdu. Benden büyük olduğu için karşı koymadım ama telefonla konuşurken fotoğrafını çekerek polise verdim" dedi.

BİZE ULAŞIN