Üç buçuk yaşında trafik kazası yaptı

İzmir’in Bayraklı ilçesinde, üç buçuk yaşındaki Sergen Öztüzemen, babasının işyerindeki arabayla kaza yaptı.

Babasının gözetimi altında arabanın vitesiyle direksiyonuyla oynayan küçük Sergen, bir gün ailecek gittikleri bir yerden babasının işyerine döndüklerinde anne babasının bir anlık dalgınlığından faydalanarak gizlice arabaya bindi. Aracın el freni inik olduğundan Sergen, birdenbire arabayla hareket etmeye başladı. Anne ve babası tarafından fark edilen Sergen, arabayla önce duvara daha sonra olay yerindeki başka bir araca çarparak durabildi.

ARABA HAREKET ETMEYE BAŞLAYINCA İNANAMADIK

Sergen'in babası Adnan Öztüzemen (44), olay gününü anlatırken hâla heyecanlandığını belirtirken, çocuklarının arabalara aşırı derecede meraklı olduğunu söyledi. Küçük yaştaki çocuğun arabalara ilgisini fark ettiklerini belirten Adnan Öztüzemen, "Daha küçücüktü oyuncak arabalara meraklıydı. Aldığımız oyuncakların hepsi ya motosiklet ya da arabaydı. Biraz büyümeye başladığında arabamıza biner saatlerce içinde otururdu" diye konuştu.

İŞTE O ANLAR BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİOlay günü ailecek gezmeye gittiklerini belirten Adnan Öztüzemen, şunları söyledi: "Olay günü ailecek bir yere gitmiştik. Sonra benim işyerime geldik ve araçtan indik. O esnada Sergen dalgınlığımızdan faydalanıp işyerimdeki diğer aracımıza gitmiş. O arabanın el freni inik vaziyette olduğu için çocuk binince araba hareket etmeye başladı. Bizim fark etmemiz biraz zaman aldı. Baktık araba gidiyor duvara sürterek, koştuk arkasından elemanlarım yetişmeye çalıştılar ama araç hızlandı ve başka bir araca vurarak durabildi. Tabii biz gördüklerimize inanamadık. Arabadan indiğinde gülümsüyordu. Ben kızamadım bile ama annesi ceza verdi."

Yaşadıkları o kısa zamanda neye uğradıklarını şaşırdıklarını belirten Öztüzemen, sözlerini şöyle sürdürdü: "Arabalara meraklı olduğunu biliyorduk ama bu kadarını yapacağını düşünmemiştik. Artık onu tek başına arabada bırakmıyoruz. Yalnızca evde oyuncak arabalarıyla oynamasına izin veriyoruz."

ARABA KULLANMAK ÇOK GÜZEL

Küçük Sergen ise o günü anlatırken, annesinin kendisine kızmasını unutmadı. Arabalarla oynamayı çok sevdiğini söyleyen Sergen, yaşadığı kazayı anlatırken şöyle dedi: "Annemle babam konuşuyorlarken, ben arabaya koştum. Arabayı çalıştırdım ama gaza basmadım. Araba gitmeye başladı, sonra ben duvara sürttüm sonra da başka arabaya çarparak durdum. Sonra annem benim popoma vurarak ceza verdi."
BİZE ULAŞIN