'First Girlfriend'le yolları ayrılıyor

Fransız dergisi, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ın "First Girlfriend" diye anılan 7 yıllık sevgilisi Valerie Trierweiler'dan ayrılacağını yazdı

Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande'ın diplomasi literatürüne First Lady yerine, First Girlfriend olarak yazdırdığı yedi yıllık sevgilisi Valerie Trierweiler'dan ayrılacağı iddia edildi. Fransa'da yayınlanan GALA isimli dergi, çiftin aralarının Trierweiler'in Twitter skandalının ardından bozulduğunu ve ayrı hayatlar yaşamaya başladıklarını duyurdu. Derginin iddiasına göre, çift yaz sonu ayrıldıklarını resmen açıklayacak. GALA, "Çiftin arasındaki ilişki o kadar gerildi ki, resmen ayrılığı konuşuyorlar. Bugünlerde birbirlerini zor görüyorlar. Cumhurbaşkanı partnerinden ayrılmayı düşünüyor. Yaz sonu, hükümet sonbaharda yeniden bir araya gelmeden bir açıklama yapacağı söyleniyor" diyerek ayrılık sinyalleri verdi.

TWITTER KRİZİ

Valerie Trierweiler, parlamento seçimlerinde Hollande'ın eski sevgilisi ve dört çocuğunun annesi Segolene Royal yerine, Royal'in en yakın rakibini desteklediğini belirten bir mesajı mikroblog Twitter'da yayınlayarak tartışmalara neden olmuştu. Geçen ay yaşanan Twitter krizinin ardından bir daha Twitter'da mesaj atmadan iki kez düşüneceğini ve daha dikkatli davranacağını açıklayan Trierweiler'a Fransa Başbakanı Jean- Marc Ayrault'dan de tepki gelmişti. Başbakan Ayrault, Trierwieler'in yerini bilmesi ve siyaseti etkilememesi gerektiğini belirterek uyarıda bulunmuştu. Hollande'ın avukatlık yapan 27 yaşındaki büyük oğlu Thomas ile yaptığı röportajı yayınlayan Le Point dergisiyse, Thomas'ın babasının Trierweiler'ın Twitter mesajları karşısında şaşkına döndüğünü söylediğini yazmıştı. Tüm bu gelişmelerin ardından çift son olarak 15 Temmuz'da Avignon Sanat Festivali'nde görüntülenmişti.
BİZE ULAŞIN