Polisi şehit eden 2 kişi yakalandı

İstanbul'da polis Yurdakul'u şehit eden iki DHKP-C'li "dur" ihtarına uymayıp kaçmak istedi. İki terörist yaralı olarak yakalandı

İstanbul Gaziosmanpaşa'da16 Haziran'da polis Zekeriya Yurdakul'u şehit ettikleri ve Fatih'te Mc Donald's'a bomba kondukları iddiasıyla aranan Sultan Işıklı ve Hasan Selim Gönen, polisle girdikleri çatışma sonrası yaralı olarak yakalandı. Gazi Mahallesi girişinde uygulama yapan polis, dün 13.00'te bir taksiyi şüphe üzerine durdurmak istedi. Taksi dur ihtarına uymadı. Polis, Işıklı'yı tanıdı. Bu sırada taksiden polise ateş açıldı. Polis de ateşe karşılık verdi.

ARAÇ GASP ETTİ

100 metre sonra taksi kaldırıma çarparak durdu. Karnından yaralanan Gönen yakalandı. Taksi şoförü hafif yaralandı. Işıklı ise kaçtı. Omzundan ve kolundan yaralanan Işıklı, bir aracı gasp ederek Gazi Mahallesi'ne yöneldi. Ancak polis aracın önünü keserek Işıklı'yı gözaltına aldı. Ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Işıklı, içeri girerken "Yaşasın DHKP-C" ve "Yaşasın halkların kardeşliği, Erdal Dalkılıç'ın intikamı alınacak" diye bağırdı. Hastane çevresinde geniş güvenlik önlemi alınırken, polis iki kişiye ait silahları ve kurşunları incelemeye aldı. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da Yurdakul'u öldüren teröristlerin yakalandığını doğruladı.
BİZE ULAŞIN