Çalık'ın kurduğu gönül sofrası Ercişli'yi sevindirdi

Erciş Belediye Başkanı Arapoğlu, Çalık Holding'in Türk Kızılayı ile birlikte Umutkent Yerleşkesi'nde kurduğu iftar çadırının depremzedeleri sevindirdiğini söyledi

Çalık Holding ve Türk Kızılayı'nın 7,2'lik depremle sarsılan Van Erciş'teki Umutkent konteynır kentinde verdiği iftar her geçen gün daha fazla gönüle dokunuyor. 900 kişilik iftar çadırı hınca hınç dolarken, depremzedelerin ilk güne göre daha fazla ilgi gösterdiği görüldü. İkinci günün menüsü çorba, sebzeli kebap, pirinç pilavı, cacık ve Kemalpaşa tatlısı oldu. İftar saatine yakın çadırı dolduran vatandaşlar, iftar öncesi okunan Kuran'ı Kerim'i dinledi ve dua etti. Herkesin yerine oturmasının ardından görevliler masalara servis yaptı. Akşam ezanının okunmasıyla oruçlar açıldı. İftarın ardından çadırın önünde çay servisi yapıldı.

İLGİ MEMNUN EDİYOR
Çalık Holding Kurumsal İletişim Müdürü Gaye Somuncu yemek sırasında yaptığı konuşmada "Allaha çok şükür. Komşusunu alan geldi. Komşularla birlikte iftarlar yapıldı. Aileler geldi çocuklar geldi. Akrabasını alan geldi. Ercişlilerin her geçen gün artan ilgisi bizi çok memnun ediyor" dedi İftara yoğun ilgi gösteren vatandaşlar da duygularını dile getirdi. Enkazın altında hamile şekilde 2 saat kalan Betül Çapar, Çalık Holding'e teşekkür ederek "Çok hayırlı bir iş yaptılar. Bizi düşünerek ta İstanbul'dan buraya gelmişler. Gaye hanımla tanıştık. Allah kendisinden çok razı olsun" diye konuştu. Erçiş Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu "Çalık Grubu'nun ilçemize yapmış olduğu çadır depremzedeleri sevindirdi" derken, Erciş Müftüsü Abdülhamit Övüç de Çalık Holding'in 9 bin kişiye sıcak yemek vermesinin halkı mutlu ettiğini belirtti. Övüç şunları söyledi: "Gerçekten ülke olarak birlik ve bütünlüğe ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde en azından iftar çadırında da olsa bu kadar insanın bir araya gelmesi arzu ettiğimiz bir husus."
BİZE ULAŞIN