Kahramanmaraş'ta deprem

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, saat 12.26'da merkez üssü Andırın olan 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

Yerin yaklaşık 9 kilometre derinliğinde meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı olmadığı kaydedildi. Deprem halk arasında paniğe sebep oldu.

Andırın Kaymakamı Çiftçi: Allah'a şükür herhangi bir sıkıntı yaşamadık

Andırın Kaymakamı Alper Çiftçi, ilçede meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremde herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını bildirdi.

Çiftçi, depremin merkez üssünün Gökçeli köyü olduğunu belirtti. Depremin ardından vatandaşların dışarı çıktığını kaydeden Çiftçi, ''Allah'a şükür herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Birkaç evde çatlak olduğu bilgisi geldi. Onun dışında sorunumuz olmadı'' dedi.

Belediye Başkanı Baki Tezcan ise depremde can ve mal kaybı yaşanmadığını ifade etti. Tezcan, köylerle iletişim kurulup hasar olup olmadığının araştırıldığını kaydetti.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Alican Kop, Andırın'daki depremin o bölgede bulunan iki fay hattının arasında meydana geldiğini söyledi. Doç. Dr. Kop, ''Zeminin kayalık olması faciayı önledi. Bu tür depremlere 'önemli' diyoruz. Bu deprem Akdeniz ve Arap Yarımadası'nda meydana gelen depremlerin sonucudur. Oradaki sıkışmalar buraları tetikledi'' diye konuştu.

Kop, Kahramanmaraş'ta en büyük depremi Türkoğlu ilçesi ile Adıyaman Gölbaşı segmentinde beklediklerini, bölgenin 7'den büyük depreme hazırlıklı olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Deprem Osmaniye ve ilçeleri ile Adana'nın bazı ilçelerinde de hissedildi

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem Osmaniye ve ilçeleri ile Adana'nın bazı ilçelerinde de hissedildi.

Andırın ilçesinde saat 12.26'da meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem çevre illerde de fark edildi. Osmaniye merkez ve ilçelerinde de hissedilen depremde, yetkililer ilk belirlemelere göre herhangi can veya mal kaybı olmadığını bildirdi.

Adıyaman'da da hissedildi

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde 5.0 büyüklüğünde meydana gelen deprem Adıyaman ve ilçelerinde hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 12.26'da merkez üssü Andırın olan 5.0 büyüklüğünde meydana gelen deprem Adıyaman merkezi başta olmak üzere Besni, Tut ve Gölbaşı ilçelerinde de hissedilerek paniğe neden oldu.

BİZE ULAŞIN