Kavurucu sıcak uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Denizli, Burdur, Adana, Mersin, Osmaniye ve Artvin çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında güney ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'da yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİDEN UYARILAR

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI: Hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edildiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'da kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa çevrelerinde toz taşınımı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Güney ve iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Denizli çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyılarda kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde Adana ve Osmaniye ile Mersin'in kıyı kesimi, öğleden sonra Burdur ile Antalya'nın Alanya, Gazipaşa, Elmalı ve Korkuteli ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ:
Doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Artvin çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Genellikle parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ile Van'ın doğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve öğle saatlerinde Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa çevrelerinde toz taşınımı bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN