100 km önce radara yakalanmıştı ama...

Samsun'da aşırı hız nedeniyle meydana gelen kazada 7 kişilik aile yok oldu. Aracın sürücüsüne 100 kilometre önce aşırı hız nedeniyle radar cezası kesildiği ortaya çıktı

Düğün ve tatil için gittikleri Artvin'den İstanbul'a dönen ailenin içinde bulunduğu minibüs Samsun'un Terme ilçesinde menfeze çarptı, 7 kişi öldü, bir kişi yaralandı. Kazaya aşırı hızın neden olduğu ileri sürüldü, sürücüye 100 kilometre önce aşırı hız nedeniyle radar cezası kesildiği ortaya çıktı. Yurtta meydana gelen diğer kazalarda ise 9 kişi öldü.

KAZA 'GELİYORUM' DEDİ
SAMSUN:
Tatil ve bir yakınlarının düğünü için gittikleri memleketleri Artvin'den İstanbul'da Sarıyer'deki evlerine dönen ailenin içinde bulunduğu minibüs iddiaya göre aşırı hız nedeniyle sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesiyle yol kenarındaki menfeze çarptı. Sürücü Emin Yazıcı (41), eşi Şazime (48), çocukları Damla (17), Erdem (14) ile sürücünün babası Rahim (65), annesi Müfide (60) ve kayınvalidesi Hatice Turanlı (81) hayatını kaybetti. Eren Yazıcı ise ağır yaralı olarak OMÜ Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Araç sürücüsü Emin Yazıcı'nın Giresun'un Keşap ilçesinde aşırı hız nedeniyle radara girdiği ve trafik cezası kesildiği ortaya çıktı.

MICIR FACİASI: 3 ÖLÜ
NEVŞEHİR:
Ürgüp'te Mehmet Ali Akgül'ün kullandığı otomobil takla attı. Otomobilde bulunan Ahmet Yazgan (22) kaza yerinde, 17 yaşındaki Erhan Baştürk ile 19 yaşındaki Kadir Yazgan kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetti. Görgü tanıkları, otomobilin süratli olduğunu iddia ederken, kazaya yoldaki mıcırın neden olduğu ileri sürüldü.
KÜTAHYA: Trafik kazasında Mustafa Niğdelioğlu ile Emre Niğdelioğlu hayatını kaybetti.
ANTALYA: Antalya'nın Aksu ilçesinde Fatih Patat'ın kullandığı kamyonet su kanalına düştü. Araç içinde sıkışan Patat ve yanında bulunan arkadaşı Kerim Yılmaz (25), öldü.
KONYA : Karapınar ilçesinde Duran Münevveroğlu'nun (18) kullandığı motosiklet triportörle çarpıştı. Motosiklette bulunan Tevfik Karakaya (18) hayatını kaybetti.
MERSİN: Mersin'in Mut ilçesinde şarampole yuvarlanan traktörün sürücüsü Mahmut Tezcan (39) öldü. Burdur,Uşak Eşme ve Denizli'de meydana gelen kazalarda ise birer kişi yaşımını yitirdi.

Hamza ALP /SABAH
BİZE ULAŞIN