Cinayet planında "günah olur" korkusu

Adana'da 3 yıl önce acıyarak evine alıp yemek verdiği dilenci ile yasak aşk yaşayan kadın, sevgilisi ile birlikte kocasını öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı. Kocasının yemeğine fare zehiri katıp öldürmeyi planladığı belirtilen kadının "Ramazan'da günah olur" diye bu plandan vazgeçtiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, olay merkez Yüreğir ilçesine bağlı Yenidoğan Mahallesi'nde dün meydana geldi. İddiaya göre, dilencilik yaparak geçimini sağlayan ve 30 yıl önce eşini öldürdüğü için cezaevine girip çıkan Mustafa Gönen (58), 3 yıl önce İbrahim Mendilli (49) ve Nevin Mendilli'nin (47) Yenidoğan Mahallesi'ndeki evine gelerek kimsesiz ve aç olduğunu söyledi. Bunun üzerine Mendilli ailesi Gönen'i evlerine alarak yemek verdi. Dilencilik yaparak sokaklarda kalan Gönen, Mendilli ailesinin evine sürekli gelerek burada ihtiyaçlarını gidermeye başladı. Bir süre sonra Gönen ile Nevin Mendilli arasında yakınlaşma oldu. Dilenci ile Nevin Mendilli kısa süre sonra sevgili olarak aşk yaşamaya başladı. Zanlı ile Nevin Mendilli sevgili olunca eve daha sık gelmeye başladı. Bu durumdan İbrahim Mendilli rahatsız olmaya başladı ve eşine söyledi. Ancak Nevin Mendilli, "Yazık gideceği yer yok, yemek verip sevap kazanıyoruz" diye yanıt verdi. Bunun üzerine Mustafa Gönen eve gelip gitmeye devam etti. Bu arada Nevin Mendilli ile de birlikte olmaya başladı.

İl Özel İdaresi'nde çalışan İbrahim Mendilli işe gittikçe Gönen gelerek Mendilli ile aşk yaşadı. 3 yıl ilişki böyle devam ederken İbrahim Mendilli bu durumdan rahatsız olduğunu eşine Gönen'in bir daha gelmemesini istedi. Bunun üzerine Nevin Mendilli ve Mustafa Gönen Mendilli'yi öldürmek için plan yaptı. Planda Nevin Mendilli kocasının çorbasına fare zehiri atıp öldürecekti. Ancak Ramazan başladığı için, sevgilisine, "Ben Ramazan ayında eşimin çorbasına zehir atıp öldüremem günah" dedi. Bunun üzerine plandan vazgeçildi. Dün ise Gönen yine eve gelerek aileyle birlikte kahvaltı yaptı. Bu sırada İbrahim Mendilli eşiyle Gönen arasında ilişki olduğunu iyice sezdiği için aralarında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken Gönen sofradan aldığı bıçakla Mendilli'yi 7 yerinden bıçakladı. Bıçaklama esnasında Mendilli'nin kızı ve çocukları da yanındaydı. Babalarının ölümüne tanık olan çocuklar hemen polis ve ambulans çağırdı. Gönen kısa sürede yakalandı. Mendilli ise Balcalı Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri olayı araştırmaya başladı. Aşk cinayeti olduğunu kısa sürede çözen ekipler Mendilli'nin eşini de gözaltına alarak sorguya başladı. Kadın ifadesinde eşini Gönen'in öldürdüğünü kendisinin mutfakta olduğu bir zamanda içerden bağırma seslerine geldiğini belirterek, "İçeri geldiğimde Mustafa eşimi bıçaklıyordu. Daha sonra polis ve ambulansı çağırdım. Mustafa kaçtı gitti" dedi.

Mustafa Gönen ise dışarıda olduğu sırada içerden ses geldiğini anlatarak, "İçeri girdim Nevin eşini bıçaklıyordu, bıçağı elinden alıp ben bıçaklamaya devam ettim" diye konuştu. Nevin Mendilli emniyetteki sorgusunun ardından eşini öldürtmeye azmettirmek ve yardım etmek suçundan Mustafa Gönen ise sevgilisinin kocasını öldürmek suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.
BİZE ULAŞIN