Eski mezarlık definecilerin mekanı oldu

Balıkesir'in Bandırma ilçesindeki eski şehir mezarlığı uyuşturucu tutkunlarının ve definecilerin mekanı oldu.

Bandırma'nın Çınarlı Mahallesi'nde ikamet eden ve eski mezarlık içerisinde zaman zaman gönüllü olarak temizlik yapan Kadir Özçetin, kendisinin yıllardır eski şehir mezarlığına geldiğini burada olan bu olaylar ile ilgili yetkililere bilgi verdiğini söyledi. Ancak ilgisizliğin devam ettiğini söyleyen mahalle sakinlerinden Özçetin, eski şehir mezarlığının uyuşturucu tutkunlarının ve sarhoşların uğrak yeri haline geldiğini öne sürdü. Özçetin, mezarlık içerisinde çimlerin üzerine eski yatak yorgan atarak bunların üzerinde alem ve fuhuş yaptıklarını iddia etti. Özçetin, "Burada pet şişelere taktıkları kamışlar ile içerisine esrar maddesi koyarak içiyorlar. Mezarlık içerisinde her yer pet şişe dolu" dedi.

Eski şehir mezarlığı içerisinde Kuran-ı Kerim'in yanı sıra birçok büyü malzemesini bulduğunu söyleyen Özçetin, mezarlık içerisinde ele geçen en ilginç büyü malzemesinin ise bir kedi yavrusunun öldürülerek karnı içerisine yerleştirilen bal mumu olduğunu ifade etti. Eski mezarlık için yetkililer tarafından hiç kimsenin girişimde bulunmadığını öne süren Özçetin, mezarlığın durumu ile ilgili mahalle sakinlerinin valiliğe ve kaymakamlığa müracaat yaptığını söyledi.

"DEFİNECİLER MEZARLARI KAZIYOR"

Şehrin göbeğinde olan eski şehir mezarlığındaki mezarların son dönemlerde sık sık kazıldığını söyleyen Özçetin, "Bazı mezar yerleri kazılmış. Şahıslar mezarların içinde kıymetli eşya aramışlar. Define ve balicilerin mezarlığa verdiği zararı buyurun kendi gözleriniz ile görün" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN