"Oğullarım beni kendi evime almıyor"

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde intihar etmek için köprü korkuluğuna çıkan yaşlı kadını iftar yemeğinden dönen bir gazeteci ikna etti.

Olay, Cemalpaşa Mahallesi'ndeki Sülemiş Köprüsü üzerinde meydana geldi. İftar yemeğinden evine gitmek için yola çıkan yerel Çamlıkahve gazetesi sahibi Şinasi Savran, köprü üzerinde yaşlı bir kadının ağladığını gördü. Aracından inerek kadının yanına giden gazeteci, kadının köprüden atlamasına engel olmak için onunla konuşmaya başladı. O sırada olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polis olay yerine gelene kadar gazeteci Savran, çocukları ile problem yaşadığını söyleyen Nadire Güler'i (60) ikna etmeyi başardı.

İntihara kalkışan Nadire Güler, "Oğullarım beni kendi evime almıyor beni evden atıyorlar. Bıktım böyle yaşamaktan. Vazgeçtim her şeyden" diyerek ağladı. Olay yerine gelen polis ekipleri yaşlı kadını ekip otosuna bindirerek emniyete götürdü.

Yaşlı kadının hayatını kurtarmaktan mutlu olduğunu belirten gazeteci Savran, "İftar yemeğinden eve dönüyordum. O sırada köprüden bir ayağını köprüden diğer tarafa atmış birini gördüm. Hemen aracımdan inerek kendisini köprüden aşağı bırakacak olan yaşlı kadının kollarından tutarak yukarı çektim. Yaşlı kadın 'oğullarım beni evden atıyor bıktım artık yaşamaktan' diyerek bana sarıldı ağlamaya başladı. Kendisiyle konuştum. Sonra intihardan vazgeçirdim." diye konuştu.

Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan kadının şizofren hastası olduğu ve annelerine bakmayan çocukları hakkında da işlem yapıldığı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN