Tatil köyüne giren ayılar kameraya yansıdı

Artvin'in Şavşat ilçesinde tatil köyüne giren ve güvenlik kameralarınca kaydedilen biri yavru 2 boz ayı, tesisteki köpeğin havlaması üzerine kaçtı.

  • AA
  • Yaşam
  • Salı 24.07.2012 14:07
İlçe merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta Kocabeyköy köyünde bungalov tipi evlerin bulunduğu tatil köyünün bahçesine tel örgülere tırmanarak giren biri yavru iki boz ayı, güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Tesisin işletmecisi Metecem Çelik, tesisin bahçesine önce yavru bir ayının, kısa bir süre sonra da annesi olduğu ve yavru ayıyı aramaya geldiğini tahmin ettikleri boz ayının tel örgülere tırmanarak girdiğini belirtti.

İki ayının da tesise girişinin güvenlik kameralarınca kaydedildiğini ifade eden Çelik, ''Evlerimizin önünde bir süre dolaşan anne boz ayı, köpeğimizle karşılaştı. Zincirle bağlı olan köpeğin havlamalarından etkilenen ayı, kimseye zarar vermeden tel örgülere tırmanıp bahçeden ayrıldı. Ardından da yavru ayı aynı yolu izleyerek tesisimizden çıktı'' dedi.

Bu sırada evlerde konaklayan müşterileri olduğunu belirten Çelik, ''Bazı müşterilerimiz ayıları yakından görünce heyecanlandılar ve korktular.

Heyecanı attıktan sonra hayvanları yakından görmenin, yaban hayatıyla iç içe olmanın mutluluğunu yaşadılar. Güvenlik kamerası görüntülerini sosyal paylaşım sitesinde paylaştık. Ayı sayesinde tesisimizin reklamını yapmış olduk. Davetsiz misafirler tesisimize ilgiyi artırdı'' diye konuştu.
BİZE ULAŞIN