Tunceli'de şiddetli çatışma

Tunceli'nin Nazımiye ilçesine bağlı Uzuntarla köyüne bağlı Hanköy mezrası kayalıklarında bir grup PKK'lı teröristin tespit edilmesinin ardından bölgeye operasyon başlatan jandarma özel harekat timi ile teröristler arasında çıkan çatışma devam ediyor.

Tunceli-Erzincan karayolu yakınlarında bulunan Uzuntarla mevkiindeki dağlık ve ormanlık alanın yoğun olduğu bölgede bir grup teröristin tespit edilmesinin ardından jandarma özel harekat timleri Skorski helikopterlerle bölgeye indirildi. Jandarma özel harekat timlerinin bölgeye indirilmesinden kısa bir süre sonra çatışma yaşandı. Kobra helikopterlerin de destek verdiği operasyonda PKK'lıların kaçış noktaları yoğun bir şekilde bombalandı.

Geçtiğimiz hafta aynı bölgede karayoluna inerek örgüt propagandası yapan ardından da 5 TIR'ı yaktıkları tespit edilen teröristlerin 15 kişi oldukları ve aynı bölgede farklı eylem hazırlığı içersindeyken güvenlik güçleri tarafından tespit edildikleri öğrenildi. Bölgede teröristler ile güvenlik güçleri arasından başlayan çatışmaların farklı iki noktada devam ettiği gelen bilgiler arasında.
BİZE ULAŞIN