Ünlü cerrah Kalangos Bahçeşehir'e geldi!

Eğitimini Türkiye'de yapan Prof. Kalangos, Bahçeşehir Tıp'ta hocalık yapacak. Kalangos'un babası da Yeşilköy'ün en sevilen doktoruydu

Kalp ve damar cerrahisi alanında geliştirdiği 14 teknikle dünya tıp literatürüne giren Ordinaryüs Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos, yeni akademik dönemde çalışmalarını Bahçeşehir Üniversitesi (BAÜ) Tıp Fakültesi bünyesinde sürdürecek. Üniversitede bu yıl açılacak tıp fakültesi dekanlığını ise beyin ve nöroşirurji alanında dünyanın sayılı bilim adamlarından Prof. Dr. Türker Kılıç yapacak.

YEŞİLKÖYLÜ KALANGOS

Beyin göçünün bir temsilcisi olduğuna dikkat çeken Kalangos, "Bilimi yurtdışında öğrendikten sonra, Türkiye'deki imkanlar insan potansiyeli, altyapı ve ekonomik açıdan doyurucu bir noktaya geldi. Geri dönüp öğrendiklerimizi bu potansiyeli içlerinde hisseden genç arkadaşlarımıza öğretmek önemli bir görev olacaktır. O aşamaya geldi Türkiye. Araştırma altyapısını burada uygulamaya çalışacağız. İnanıyorum ki, Türkiye üretken insan potansiyeliyle fikir, patent ve ürün üreten bir ülke olacaktır" diye konuştu. Fransa'nın en prestijli tıp ödülünü alan, Nobel'e aday gösterilen Afksendiyos Kalangos yardımseverliğiyle tanınıyor. Kalangos'un yardımseverliği babası Dr. Konstantin Kalangos'tan geliyor. Ölmeden önce Yeşilköy'de doktorluk yapan baba Kalangos iyi olmayan hastalara yardımlarıyla tanınıyor. Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel ise Bahçeşehir Üniversitesi'nin önemli bir işbirliğine imza attığını belirtti.
BİZE ULAŞIN