Bir şerit daha trafiğe kapatıldı

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü (FSM)'deki bakım ve onarım çalışmaları kapsamında asfaltın yenilenmesi sebebiyle bir şerit daha trafiğe kapatıldı.

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'ndeki birinci faz asfaltlama çalışmaları nedeniyle saat 00.00'dan itibaren güney taşıma yolundaki 1 şerit daha trafiğe kapatıldı. Böylece güneydeki kapalı şerit sayısı 3 olurken, kalan 5 şerit ise trafiğin yoğun olduğu istikamette 3 şerit, diğer istikamette ise 2 şerit olacak şekilde hizmet veriyor.

Kapatılan 3. şerit, 27 Temmuz'da saat 00.00'dan itibaren tekrar trafiğe açılacak. Aynı gün kuzey taşıma yolunun sol iki şeridi trafiğe kapatılarak çalışmalar sürdürülecek.

Buna göre, sabahları Anadolu'dan Avrupa'ya geçişte 3 şerit, Avrupa'dan Anadolu'ya geçişte 2 şerit, akşamları ise Avrupa'dan Anadolu geçişte 3 şerit, Anadolu'dan Avrupa geçişte 2 şerit hizmet verecek.

Onarım çalışmalarının sürdüğü köprüde, bir şeridin daha trafiğe kapatılması nedeniyle sabahın erken saatlerinde köprü girişinde uzun araç kuyrukları oluştu.

BİZE ULAŞIN