Yarın pişeceğiz!

İstanbul'da hava sıcaklığının yarın nemle birlikte 40 derece hissedilmesi bekleniyor.

Genel Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, bugün sıcaklığın 29-30 derece olduğu kentte, nemle birlikte sıcaklık 36-37 derece olarak hissediliyor.

Yarın 34 derece olması beklenen ve nemle birlikte 40 derece olarak hissedilecek sıcaklığın, 27 Temmuz Cuma günü ise 33-34 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. Cuma günü sıcaklığın nemle birlikte 39-40 derece olması bekleniyor. Yetkililer, hava sıcaklığı ve yüksek nem oranı nedeniyle özellikle yaşlı, hasta ve çocukların saat 10.00-16.00 aralarında güneşe direkt temas etmemesi uyarısında bulundu.

İstanbul'da hafta sonunda bulutlanma olacağı tahmin edilirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, yarın nem oranı yüzde 56-94, cuma günü yüzde 46-87 olarak bekleniyor.

Kentte 28 Temmuz Cumartesi günü hava sıcaklığının en yüksek 33, nem oranı en yüksek yüzde 93, 29 Temmuz Pazar günü en yüksek sıcaklığın 32, nem oranın en yüksek yüzde 94, 30 Temmuz Pazartesi ise en yüksek sıcaklığın 31, en yüksek nem oranının yüzde 96 olarak gerçekleşmesi tahmin ediliyor.

Güney Marmara'da yüksek sıcaklık ve nem etkili olacak

Güney Marmara'da, bugünden itibaren 5 gün boyunca, geçmişte gerçekleşen ortalamaların üzerinde sıcaklıklar bekleniyor. Sıcaklıkların, Bursa, Çanakkale ve Yalova'da birkaç derece, Balıkesir'de ise 5-8 derece ortalamaların üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Bölgede yüzde 95'leri bulması beklenen yüksek nem yüzünden, hissedilen sıcaklığın daha da artıracağı öngörülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerinden derlenen bilgilere göre, Bursa'da, yeniden yükselişe geçen hava sıcaklığı, bugün 36, perşembe günü de 35 dereceyi görecek. Sıcaklık, cuma ve cumartesi günleri 34, pazar günü ise 33 dereceye düşecek. Geçmişte gerçekleşen ortalamaların üzerinde olduğu belirtilen bu sıcaklıkların etkisi, bugün ve cumartesi yüzde 80, perşembe ve pazar günleri de yüzde 70'leri aşan nem yüzünden daha da artacak.

Balıkesir ve Yalova'da yüzde 95 nem

Güney Marmara'da, en yüksek sıcaklık 38 derece ile bugün Balıkesir'de yaşanacak. Balıkesir'de perşembe günü 1, cuma, cumartesi ve pazar günü 2 derece düşecek olan sıcaklık, 36 derece olacak.

İl genelinde nem oranı ise 5 gün süresince yüksek seyredecek. En yüksek nem oranı yüzde 95 ile bugün beklenirken, bu oran perşembe yüzde 88, cuma yüzde 80, cumartesi yüzde 88 ve pazar yüzde 81 olacak. Yalova'da en yüksek sıcaklık, perşembe günü 34 derece olacak. Güney Marmara'nın en yüksek nem oranı, Balıkesir'in yanı sıra yüzde 95 ile bugün Yalova'da bekleniyor. Kentteki nem oranının, perşembe yüzde 88, cuma yüzde 77, cumartesi yüzde 90, pazar günü de yüzde 87 seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.

Çanakkale'de ise en yüksek sıcaklık 36 derece ile perşembe beklenirken, diğer günler 1-2 derece düşecek. Nem oranı bugün yüzde 90'ı bulacak olan Çanakkale'de, perşembe yüzde 83, cuma yüzde 72, Cumartesi yüzde 74 ve pazar yüzde 68 oranında nem bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

EGE:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, Doğu Karadeniz'in parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Bölgenin kuzeydoğusu parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN