Trafik çilesi arabalı vapuru da vurdu

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde devam eden bakım çalışmaları nedeniyle trafikten kaçmak isteyen sürücüler, arabalı vapur iskelelerine akın edince uzun süre kuyrukta bekledi.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki bakım çalışmalarında dün gece itibariyle 3. şeridin de trafiğe kapatılmasıyla İstanbul trafiği olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Her iki köprüde oluşan yoğun trafik nedeniyle karşıya geçmek isteyen sürücüler arabalı vapura yönelince Harem ve Sirkeci'deki iskelelerde uzun araç kuyrukları oluştu. Harem sahil girişinden iskeleye kadar olan yaklaşık 1 kilometrelik yolu ortalama 1 saatte gelen sürücüler isyan etti. Tuzla'dan geldiğini belirten bir sürücü, 'Otobandan kaçtım buraya geldim. Tuzla'dan geliyorum lanet olsun. İstanbullu olduğuma pişman oldum. 4 saatte geldim. Aşağı yukarı 1 kilometreyi 1,5 saatte geldim, bıktım' diyerek duruma isyan etti.

Mahmut Uludoğan isimli sürücü ise, Ramazan kolisi götürmek için karşıya geçmesi gerektiğini belirterek, 'Yazık günah değil mi bu insanın haline. Yazık günah değil mi bu kadar benzine. Saat 11.00'de Esatpaşa'dan yola çıktık. 3 saatte olmuş. 3 saatte Esatpaşa'dan buraya geldik. Yaktığım benzin desen cabası. Götürdüğüm Ramazan kumpanyası, alacağım bin TL para. Yaktığım benzin 150-200 TL. 1,5 saattir de burada kuyruktayız. Burayı da her zaman kullanmıyoruz. Bir kere geldik, o da trafiğe takıldık. Vallahi yazık günah. Biraz insanlara acısınlar. Ömrümüzün yarısı yollarda geçiyor' dedi.

Aracının içinden çıkarak yiyecek almaya gittiğini belirten bir başka yolcuysa, 'Yaklaşık 2 saattir şuradan şuraya gelemedik. Acıktık arabanın içinde. Yiyecek bir şeyler alacağım ama herhalde vapura binene kadar 1 saat daha geçer. Bu çekilecek çile değil yani. Korkunç bir şey. Zaten iki köprü bitmiş vaziyette. İnternetten öğrendik, hadi dedik Harem'den gidelim. Burası oradan kötü çıktı, şimdi bin pişman olduk. Bu şehirde yaşanmaz' diyerek yaşadığı sıkıntıyı dile getirdi.

Öte yandan, Sirkeci'deki iskeleye gitmek isteyen sürücüler de uzun süre kuyrukta bekledi. Sahil Kenedy Caddesi'nde uzun araç kuyrukları oluştu. Saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kalan sürücüler, sıcak havada yolda kaldıklarını belirterek, sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

BİZE ULAŞIN