Çiğli'de silahlı kavga: 4 yaralı

İzmir'in Çiğli ilçesi iki aile arasında çıkan silahlı ve sopalı kavgada 4 kişi yaralandı.

İzmir'in Çiğli ilçesinde ikinci el ev eşyası alım satımı yapan kardeşler ile otomobillerinin yerine park ettiklerini söyleyen üç kişilik aile arasında tartışma çıktı. Kavgaya dönüşen tartışmada 2 kişi tabancayla, 2 kişi ise sopa darbeleriyle yaralandı.

Olay, Çiğli ilçesi 6789 sokak 4 numara önünde saat 17.00 sıralarında meydana geldi. İkinci el ev eşyası alım satımı yapan Suat Karadaş (29), ağabeyi Fuat Karadaş (31) ve kardeşi Mevlüt Karadaş (24) ile söz konusu adrese gitti. İddialara göre, kamyonetlerini apartmanın otoparkına park etmek isteyen Karadaş kardeşlere aynı apartmanın 3.'cü katında oturan Kerem Tuna (61) müdahale etti. İddialara göre Tuna, kamyoneti kendi aracının yerine park ettiklerini söyleyerek çekmelerini istedi.

Kerem Tuna ile Karadaş kardeşler arasında tartışma çıktı. Tartışmaya Kerem Tuna'nın oğlu Veysel Azat Tuna (32) ve eşi Nesrin Tuna da (60) katıldı. İki aile arasındaki tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Tabanca ve sopaların kullanıldığı kavgada Nesrin Tuna ve oğlu Veysel Azat Tuna tabancayla göğüslerinden, Kerem Tuna ve karşı taraftan Suat Karadaş ise sopayla başlarından yaralandı. Yaralılar, olay yerine gelen ambulanslarla Karşıyaka Devlet Hastanesi, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu, hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi. Polis, kavga sırasında tabancayla kimin ateş ettiğini belirlemeye çalışıyor. Bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibi ise olayla ilgili olarak soruşturmayı sürdürüyor.
BİZE ULAŞIN