Asfalt işçilerinin sıcakla mücadelesi

Kahramanmaraş Belediyesi'nin asfalt işçileri, ramazan ayının asfalt sezonuna denk gelmesi nedeniyle ''sıcakla'' zorlu bir mücadele veriyor. 170-180 derecede asfalt döken işçiler, sıcağa rağmen çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Temmuz ayında mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları vatandaşları olumsuz yönde etkilerken, sıcak havadan en çok etkilenenlerin başında ise asfalt işçileri geliyor. Sabahın erken saatlerinde işe başlayan işçiler, güneş altında çalışmanın zorluğunu yaşıyor.

Toprağın belirli bir sıcaklığa ulaşmasının ardından ekipler, saatler sürecek yoğun bir tempoyla asfalt çalışmasına başlıyor. Ramazan ayında 41 dereceye ulaşan sıcaklarda çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Kahramanmaraş Belediyesi ekipleri, çok yüksek sıcaklıkta asfalt yapmaları için çok müsait bir ortam olduğunu belirtiyor.

Asfalt yapılacak alana ziftin 170-180 derecede uygulandığını belirten işçiler, çok zor şartlarda fedakarca çalıştıklarını belirtiyor. İşçiler, günde 6-8 saat arasında çalışıyor. İşçilerden Necmettin Atsatan, 40 dereceyi aşan sıcaklarda vatandaşa hizmet etmeye çalıştıklarını söyledi. Atsatan, vatandaşı memnun etmek için çalışmalara ara vermediklerini kaydetti.

Mahir Öğün de ramazan ayı ile birlikte sıcaklardan çok etkilendiklerini belirterek, ''Sıcaktan bunalıyoruz ama yapacak bir şey yok ekmek kapımız ve mecburuz'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN