Çene kemiği tümörüne leğen kemiği şifa oldu

Sekiz yıldır çene kemiği tümörüyle mücadele eden Hamza Yılmaz'a, leğen kemiği şifa oldu. Tedavi sürecinde iki kez parça alınan ve iki kez bıçak altına yatan Yılmaz, üçüncü operasyonda sağlığına kavuştu.

  • İHA
  • Yaşam
  • Cuma 27.07.2012 12:10

2005 yılından bu yana çene kemiği kanseri ile mücadele eden Hasan Yılmaz, kendisini hayata bağlayan konuşabilme ve yemek yiyebilme yetilerini tekrar kazandığı için mutlu olduğunu belirtti.

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahı Kliniği'nde Doç. Dr. Özlem Silistireli, Doç. Dr. Erhan Sönmez ve Opr. Dr. Önder Karaaslan ve ekibi ile gerçekleşen ameliyatla ağrılarından kurtulduğunu aktaran Yılmaz; 'Ağzımın içinde mercimek büyüklüğünde bir kitle fark ettim ve hemen doktora başvurdum. Plastik Cerrahı Kliniği'nde geçen tedavi süreci en son üçüncüsünde yanıt verdi ve ameliyat oldum. Aslında ilk zamanlar kalçadan alınacak kemik paçası için bu duruma çok da sıcak bakmadım ama doktorlarımız ve eşimin desteği ile bunu kabul ettim.Şimdi de kendimi gayet iyi hissediyorum' diye konuştu.

Yaklaşık iki sat süren operasyon hakkında bilgi veren Doç.Dr. Özlem Silistireli; şunları söyledi: 'Leğen kemiği çene kemiğine şekil itibari ile uygun olduğu için bu operasyonda karar kıldık. Leğen kemiğinden alınan parça damarları ile birlikte alınan çenenin sağ kısmına nakledildi. Damarlar boyun damarları ile ucu ucuna dikildi. Çenenin ön kısmına da plakalar ile sabitlendi. Artık hasta değil, sağlıklı bir birey olarak hayatına kaldığı yerden devam edecek.'

BİZE ULAŞIN