Çeteyi öyle bir detay ele verdi ki

Bodrum'da ünlü isimlere ait 30 villayı soyan hırsızlar yakalandı. Günlerdir aranan hırsızlar bir evde alışveriş fişi unuttu. Ve fişten yola çıkan jandarma, adım adım izleyerek çeteyi çökertti

Bodrum'un Yalıkavak ve Göltürkbükü beldelerinde, çoğu ünlü isimlere ait 30 villaya giren hırsızları "market fişi" yakalattı. Çeteye karşı amansız bir takip başlatan jandarma timleri dün sabah yaptıkları eş zamanlı operasyonla, 5 kişiyi silahlı kovalamaca sonucu gözaltına aldı. Yakalanan 5 kişi ilk sorgularından sonra deliller ve MOBESE görüntüleri doğrultusunda tutuklanarak Muğla ve Bodrum cezaevlerine kondu. Çete üyelerinin kaldığı lüks villalarda ve kullandıkları otomobillerin bagajlarında çalıntı olduğu belirlenen çok sayıda cep telefonu, bilgisayar, elektronik eşya ve ziynet eşyası ele geçirildi.

GÖRÜNTÜLER İZLENİNCE...

Muğla İl Jandarma Komutanlığınca yaklaşık 20 gündür teknik ve fizik takibi altında bulunan çete üyeleri, hırsızlardan birine ait olduğu anlaşılan market fişi sayesinde yakalandı. SABAH'ın elde ettiği bilgilere göre Yalıkavak ve Göltürkbükü'nde soyulan evlerde çalışan olay yeri inceleme ekipleri bu mekânlardan birinde, hane efradından hiçbirine ait olmayan market fişi buldu. Şişelerce alkollü içki ve bahçe partisinde tüketilecek gıda maddelerin alımına ait olan bu fiş, Milas'taki bir büyük marketin yazar kasasından çıkmaydı. Jandarma istihbarat ekipleri markete giderek hem kasa hem de görüntü kayıtlarından alışverişi yapan 2 kişiyi belirledi.

KAÇMA, KOVALAMA VE ATEŞ

Otoparktaki arabalarına aldıkları malları yüklerken de güvenlik kameralarına yakalanan bu kişiler, sahte kimliklerle kiraladıkları otomobilin uydu sistemine kayıtlı olması nedeniyle rahatlıkla takibe alındı. Önceki sabaha karşı Yalıkavak'ta yeni avlar peşine düşen çete üyeleri jandarma takibini fark edince, hızla Torba istikametine kaçmaya başladı. Polis bölgesine girerlerse jandarmanın sıcak takibinden kurtulacaklarını umuyorlardı. Ancak telsiz konuşmalarıyla polise de anında bilgi verildi ve Torba girişinde kıskaç harekâtı başlatıldı. Aracı terk ederek ormanlık araziye dalan şüpheliler, kısa bir kovalamaca ve havaya açılan uyarı atışları sonucu ele geçirildi.

SİLAHLARI ATTILAR

Bu sırada üstlerindeki silahları da uçurum bölgesine atan çete üyelerinin 9 milimetre çaplı tabancaya ait dolu şarjörü dala takılıp kaldı ve ekiplerce alındı. Muğla İl Jandarma Komutanlığı'nca yürütülün bu çalışmalar kapsamında yakalananlardan E.K'nın Yalıkavak'ta üç, M.Ç.'nin Göltürkbükü'nde ve Torba'da birer eve girerek hırsızlık yaptığı saptandı. A.K., Y.E. ve V.B. isimli kişilerin yine Yalıkavak'taki bir evden çaldıkları elektronik eşya ve ziynet eşyalarını Turgutreis'te bulunan bir elektronik malzeme dükkanına sattıkları tespit edildi. Söz konusu işletme sahibi T.T.'ye de "hırsızlık malı eşyayı satın almak" şüphesiyle işlem yapıldı.

BİRÇOK SABIKALARI VAR

Kayıtların incelenmesi sonucu, suç işlerken izlerini kaybettirmek maksadıyla sahte kimliklerle rent a car şirketlerinden kiraladıkları araçları kullandıkları tespit edilen şüphelilerin, geçmiş dönemde de evden, otodan ve işyerinden hırsızlık, yağma, tehdit, kasten yaralama vb. suçlardan sabıkalı oldukları anlaşıldı. Hırsızlık malı olduğu tespit edilen cep telefonu, dizüstü bilgisayar, TV, vb. birçok elektronik eşya ile birlikte kolye, bileklik, yüzük, küpe, saat gibi takılar ve hırsızlık sonucu elde edildiği değerlendirilen bir miktar paraya da el konuldu.
BİZE ULAŞIN