Polise 'kırmızı tanga' sorusu

Genç doktor evinde bıçaklanarak öldürüldü. Katil zanlısı arkadaşı "Kırmızı tangası vardı. Eşcinsel ilişkiye zorlandım" dedi. Mahkeme bu sözlerin doğruluğunu anlamak için olay yeri ekibini karar öncesi ifadeye çağırdı

İstanbul Bakırköy'de, doktor Teyfik İlker İzmirlioğlu'nu öldürmekten yargılanan elektrik teknisyeni Savaş Tarkan'ın davasında sona gelindi. Mahkeme karar öncesi olay yerine ilk ulaşan polislerin ifadelerinin alınmasına karar verdi. Fatih'teki bir diyaliz merkezinde çalışan doktor İzmirlioğlu, 11 Haziran 2010'da Bakırköy'deki evinde arkadaşı Savaş Tarkan tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Polisler çilingire kapıyı açtırıp eve girdiklerinde, doktor üzerinde kırmızı bir tangayla cansız yerde yatıyor, Tarkan ise başka bir odada ağlıyordu. İzmirlioğlu'nun 10 yıllık arkadaşı olduğunu anlatan Tarkan ifadesinde "O gün evinde kalmak istedim. Kalabileceğimi söyledi. Ben de bira alıp gittim. Kendisine masaj yapmamı istedi. Sonra da eşcinsel ilişki teklifinde bulundu. Kırmızı tanga giymişti. Kaçmaya çalıştım ancak kapıyı kilitlemişti. Gitmeye çalışınca bıçakla saldırdı. Boğuşurken bıçakladım" dedi. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen Tarkan tutuklandı.

ÇIPLAK MIYDI?
Soruşturmayı yürüten Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Tarkan'a tasarlayarak öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açtı. Tarkan poliste anlattıklarını dava sürecinde de tekrarladı. Tarkan'ın anlattıkları cezada indirim sebebiydi. Savcı, Tarkan'ın ifadelerinin teyit edilmesi için cinayetten sonra olay yerine ilk giden polislerin ifadelerinin alınmasını talep etti. Savcı polislerden, olay yerine gittiklerinde Tarkan ve İzmirlioğlu'nun çıplak olup olmadıklarının, Tarkan'ın fiziki ve psikolojik durumunun nasıl olduğunun, ilk etapta kendilerine bir şey söyleyip söylemediğinin sorulmasını istedi. Mahkeme, savcının talebini yerinde bularak duruşmayı erteledi.
BİZE ULAŞIN