Böyle hırsızlık duymadınız

İnsanın 'bu hırsızlar niye bu kadar zeki' diye sorası geliyor! Kafaları zehir gibi çalışıyor ama şeytanlığa...

İstanbul'da yaşlı vatandaşları kandırarak soyan hırsızlar son işlerinde yakalandı. Hırsızlık zanlılarının yaşlı insanları hedef seçerek "Beni hatırlamadın mı? Umre arkadaşıyız."şeklinde kandırıp eve girdikleri ve hırsızlık yaptıkları öğrenildi.

Bahçelievler'de bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, yaşlı karı kocanın evinden para ve ziynet eşyası çalan 3 şüpheliyi yakaladı. Gözaltına alınan şüphelilerin üzerinden evden aldıkları bir miktar para ve ziynet eşyası çıktı.

Mağdurların ifadesine göre hırsızlar şu şekilde çalışıyor: Zanlılar, gözüne kestirdikleri yaşlı insanları bir müddet takibe alıyor. İsimlerini öğrendikleri yaşlıların evine giderek kendilerini 'umre ve hacı arkadaşı gibi ya da komşusu' olarak tanıtan şüpheliler zemzem suyu getirdiklerini söyleyerek eve giriyor.

Eve giren şüpheliler dini duygularını sömürdükleri yaşlı insanlardan kendilerine namaz kılmak için yer göstermelerini istiyor. Dört kişi olan şüphelilerden biri de yatak odası kısmında namaz kılıyor. Ev sahibinin namaz kıldığını zanneden şüpheli, bu sırada çekmecelerde bulduğu para, altın ve ziynet eşyalarını alarak diğer arkadaşları ile birlikte evden ayrılıyor.

Kurban seçilen ev sahibi yaşlı çiftin saatler sonra fark ettiği hırsızlık olayının benzer şekilde 5 ayrı evde daha yapıldığı ortaya çıktı. Mağdurları emniyete çağıran polis yapılan yüzleştirmede diğer hırsızlık olaylarının da aynı kişiler tarafından gerçekleştirildiğini tespit etti.

Hırsızlık mağduru yaşlı vatandaşların da teşhis ettiği şüpheliler Öznur Ö., Türkan G. ve Arzu G.'nin emniyetteki işlemleri devam ediyor. Zanlılardan Öznur Ö.'nün hırsızlık suçundan aranması bulunduğu belirlendi.

Polis, kaçan diğer şüphelinin yakalanması için çalışmalarına devam ediyor.
BİZE ULAŞIN