Namus için öldüren büfeci, tacizci çıktı

İstanbul Küçükçekmece'de eşini namus meselesi nedeniyle öldüren büfeci Çetin F.'nin, daha önce baldızının kızını taciz ettiği gerekçesiyle yargılandığı belirlendi

İstanbul Küçükçekmece'de, 4 çocuk annesi eşi 33 yaşındaki Zahide F.'yi geçen hafta namus meselesi yüzünden öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 35 yaşındaki büfeci Çetin F.'nin, baldızının kızına "cinsel istismar ve tehdit"te bulunduğu gerekçesiyle yargılandığı ortaya çıktı.

YENGEM İSTEDİ

Küçükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi'nde, Çetin F. hakkında "cinsel istismar ve tehdit" suçlamasıyla 10 yıla kadar hapis istemli bir dava bulunuyor. Bu davaya ilişkin iddianameye göre sanık Çetin F., 14 Kasım 2010'da büfenin açılışına giden 17 yaşındaki yeğeni N.K.'ye arabada tacizde bulundu. Çetin F. bacaklarını okşadığı ve omzunu sıktığı N.K.'ye "Hiç kimseden almadığım elektriği senden alıyorum" ve "Bunu birilerine söylersen seni döverim" dedi. Bunun üzerine N.K. önce şikâyetçi oldu. Sonra da eniştesiyle ilgili şikâyetinden vazgeçti. Ancak biraz zaman geçince, yeniden suç duyurusunda bulunan N.K. ifadesinde "Teyzem Zahide F. yalvardı. Çocuklarımı 'yetim bırakma' dedi. Ben de bu nedenle vazgeçtiğime ilişkin dilekçe vermiştim. Ancak şimdi şikâyetçiyim" diye konuştu. Akrabaları Erhan K.'yi de tanık gösterdi. Şikâyetin ardından açılan davayla ilgili olarak Küçükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi'nde 9 Şubat'ta görülen duruşma ertelendi. Ancak aradan geçen sürede Zahide F., korumak istediği eşi tarafından öldürüldü. Şu an cinayet şüphesiyle tutuklu bulunan Çetin F. hakkındaki cinayet soruşturması ise sürüyor.

BİZE ULAŞIN