"Sedu'yu bana ver" deyince öldürdüm

"Kira ödeme, sevgilinle yatayım deyip onu taciz etti. Namusum için öldürdüm." Bu sözler Cemal Tezel'in katil zanlısı Ishkanyan'a ait

İstanbul Fatih'te, 49 yaşındaki ev sahibi Cemal Tezel'i öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan 33 yaşındaki Grigor Ishkhanyan, savcılık ifadesinde "Onu sevgilime olan davranışları ve namus anlayışım nedeniyle öldürdüm" dedi. Şüpheli Ishkhanyan ve 20 yaşındaki kız arkadaşı Sedu Beginyan, tutuklandı.

'AMCA AYIP OLUYOR'
Ishkhanyan, önceki gün verdiği ifadede, 10 ay önce inşaatlardaki kaynak işleri nedeniyle Ermenistan'tan Türkiye'ye geldiklerini söyledi. Beginyan'la bir süre sonra Ermenistan'a dönüp evlenmeyi plandıklarını belirten Ishkhanyan, "Evi bir ay önce 150 liraya kiraladık. Ev sahibiyle aramızda anlaşmazlık yoktu. Zaman zaman ziyarete gelirdi. O akşam yemeği birlikte yedik. İçki içerken, kız arkadaşımı işaret edip 'Sedu süper, süper' diyerek, öpücük göndermeye başladı. Ben de 'Amca ayıp oluyor. O benimsevgilim' diyerek ikaz ettim. Bana 'Grigor para mara problem yok. Kira verme, senden para istemiyorum. Sedu'yu bana ver' dedi. Sedu ile yatmak istediğini söyledi" dedi. Lavaboya indiğinde Sedu'nun "Kurtar beni" diye bağırdığını ifade eden Ishkhanyan "Onu, gömleğinin önü açık Sedu'ya arkadan sarılmış vaziyette gördüm. Kendimi kaybettim" diye konuştu. Beginyan ise ifadesinde, bağırınca Ishkhanyan'ın koşarak yanına geldiğini belirterek "Bıçakları alarak yukarı çıktı. 'Hem yemeğimi yiyorsun hem hanımıma saldırıyorsun' diyordu. Mutfaktan çıktığımda yerde kanlar vardı" dedi. İkili, "kasten adam öldürme" suçundan tutuklandı.
BİZE ULAŞIN