Antalya'da görünmez kaza

Antalya'da, kırmızı ışıkta bekleyen bir hazır beton mikserinin yan kapağı patladı. Mikserde bulunan yaklaşık 10 tonluk hazır beton yan tarafta bekleyen otomobilin üzerine dökülürken, yol araç trafiğine kapatıldı.

Olay, Konyaltı ilçesi Atatürk Bulvarı üzeri Uncalı Emniyet Kavşağı ışıklı sisteminde saat 08:40'da meydana geldi. Boğaçayı'nda faaliyet gösteren bir beton santralinde çalışan Cemil Z. isimli sürücünün şehir merkezindeki bir inşaata hazır beton götürmesi için 07 GP 467 plakalı mikseri betonla dolduruldu.

Yola çıkan Cemil Z., Atatürk Bulvarı Uncalı Emniyet Kavşağı'ndaki ışıklı sitemler nedeniyle yavaşladı. Işıkta beklemeye başlayan mikserin bir anda patlayan kapağından dökülen hazır beton, sol tarafta bekleyen Sıtkı Soydal idaresindeki 07 SS 029 plakalı otomobilin üzerine geldi. Ne olduğunu anlamayan Soydal, aracını geriye çekti. Dakikalar içinde mikserin içinde bulunan yaklaşık 10 ton hazır beton yola döküldü. Vatandaşların polise haber vermesi üzerine yol araç trafiği kesildi. Yola dökülen harç, 2 iş makinesi ve 2 kamyonun çalışmasıyla temizlendi. Yaklaşık yarım saat kapalı olan yol araç trafiğine açıldı.

OTOMOBİLİ YENİ ALDIM
Otomobilini 4 gün önce aldığını ve sıfır olduğunu ifade eden Sıtkı Soydal, 'Evden çıktım işe gidiyordum. Işıklara geldiğimde beklemeye başladım. Beton mikserinin yan tarafıma gelip durmasıyla birlikte gürültü koptu. Mikserin ortasındaki kapaktan boşalan harçlar olduğu gibi aracımın üzerine döküldü. Görünmez kazalardan biri, daha kötüsü olabilirdi. Allah korudu' diye konuştu.

Olayı gören Yetkin Çalışkan, beton mikserinin ışıkta yavaşlaması ile birlikte yola harçların dökülmeye başladığını belirterek, 'Asfalt komple harç oldu. Trafik kilitlendi. Yan taraftaki aracın üzerine harç geldi. Kamyon şoförünün de yapacağı bir şey yoktu' dedi.

BİZE ULAŞIN