Ayrı yaşadığı eşini ve arkadaşını öldürdü

İzmir'de bir adam, bir yıldır ayrı yaşadığı ve boşanma aşamasında olduğu eşi Şerife Y. (37) ve onunla ilişkisi olduğunu öğrendiği Ömer İ.'yi (29) öldürdü. İkisinin bulunduğu evi basan Necmettin Y.'nin (42), boğazlarını keserek öldürdüğü iddia edildi.

  • CİHAN
  • Yaşam
  • Pazartesi 30.07.2012 10:38
Olay, Bornova ilçesi Pınarbaşı semti, 7053 Sokak 11 numaradaki tek katlı evde, saat 05.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre Şanlıurfa'da yaşayan ve dört çocukları olduğu olduğu öğrenilen Necmettin Y. ile Şerife Y. arasında anlaşmazlık çıktı. Çift, yaklaşık bir yıldır ayrı yaşıyordu. Bu sürede Şerife Y. İzmir'e geldi. Necmettin Y., Şanlıurfa'da inşaat ustası olarak çalışırken eşinin, İzmir'de başka bir kişiyle birlikte yaşadığını duydu.

KEŞİF YAPTI

Boşanma aşamasında olduğu eşinin kaldığı evi öğrenen zanlı, önceki gün (28 Temmuz) İzmir'e geldi. Evin çevresinde keşif yaptığı öğrenilen Necmettin Y., sabaha karşı Ömer İ.'nin eve girmesinin ardından kapıyı çaldı. Kapıyı açan Ömer İ.'ye bıçakla saldırarak çeşitli yerlerinden yaraladıktan sonra boğazını kesti. Bu sırada Şerife Y., canını kurtarmak için evden çıkarak sokakta koşmaya başladı. Onun da peşine düşen zanlı, birkaç metre ileride yakalayıp boğazını keserek öldürdü.

POLİSE TESLİM OLDU

Mahalle sakinleri, gürültüler üzerine durumu polise haber verdi. Olay yerine giden polis ekipleri, sokakta Şerife Y.'nin cesediyle karşılaştı. Zanlı Necmettin Y. de olayda kullandığı bıçakla birlikte teslim oldu. Bu arada eve giren ekipler, Ömer İ.'nin cesedini de buldu. Kendisi de kol ve bacaklarından bıçakla yaralanan Zanlı Necmettin Y., Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
BİZE ULAŞIN